Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šlesers: LPP/LC un SC parāda, ka radikālisms valstī gājis mazumā

Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers (LPP/LC), runājot par paveikto galvaspilsētas pašvaldības sasaukuma pirmajos mēnešos neslēpa prieku par necerēti veiksmīgo sadarbību ar apvienību «Saskaņas centrs» (SC), ar kuru kopā no domes 60 deputātu vietām viņi ieņem 38 krēslus.

To partijas biedriem sestdien sasauktajā domes sēdē atzina LPP/LC līdzpriekšsēdētājs.

«Bija ārkārtīgi viegli vienoties - bez intrigām un strīdiem,» atzina Šlesers, norādot, ka pienākumus un atbildības izdevies saplānot ļoti racionāli, «nevis dalot kā puķu dobes».

«Kopā būsim tad, kad būs jāpieņem nepopulāri lēmumi, kopā būsim arī tad, kad mūs uzslavēs,» noteica vicemērs, daloties secinājumos, ka plašsaziņas līdzekļos jau izdaudzinātais «tandēms viennozīmīgi parāda to, ka radikālisms šajā valstī ir gājis mazumā». Viņaprāt, labā ziņa pēc pašvaldību vēlēšanām ir tā, ka ne «tēvzemieši», ne partija «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» neguva vēlētāju atbalstu, jo tas liecina par vēlmi pēc konstruktīva piedāvājuma ne radikāliem uzstādījumiem.

Runājot par paveiktajiem darbiem un iecerēm, Šlesers uzsvēra, ka «neesam aizmirsuši solījumus», atsaucoties arī uz steidzīgo rīcību taksometru lietā.

«Tad, kad sāk šaut, tad sarkanās līnijas jau ir pārkāptas,» noteica RD priekšsēdētāja vietnieks, apliecinot, ka uz viņa sasaukto sēdi un jautājumu policijai par to, vai tā līdz šim nav piesegusi līdz šim pastāvošās nelikumīgās rīcības šajā jomā.

«Reakcija bija zibenīga - nakts reids un vairāk nekā 600 taksometru automašīnas pārbaudītas, vairāk nekā 100 protokoli sastādīti,» stāstīja Šlesers, daloties arī pārdomās par naktsklubu reidos pieredzēto.

«Man daudzi jautā, vai tas ir kārtējais priekšvēlēšanu šovs - nē, tas nav šovs, tas ir reāls darbs. .. Es biju daudz ko dzirdējis, bet biju šokēts - pudele, kas veikalā maksā astoņus latus, ēdienkartē tiek piedāvāta par 350 latiem,» par galvaspilsētas nakts dzīves īpatnībām bažījas LPP/LC līderis, atsaucoties arī uz gadījumu, kad «lielā Martini pudele klubā piedāvāta par 1899 latiem».

Vienlaikus joprojām daloties sašutumā par šo naktsklubu negodprātīgo rīcību, Šlesers arī pauda gandarījumu, ka viņa partijas biedrs Dainis Turlais, kurš RD vada par kārtības nodrošināšanu atbildīgo komiteju, jau ir sācis rīkoties. Līdz ar to Šlesers solīja, ka būs gan stingrāka kontrole visās šajās jomās, gan arī ārzemnieki tiks vairāk informēti par riskiem atsevišķu pakalpojumu sniedzēju darbībā.

Šlesers arī solīja, ka izskausta tikšot iespēja izsniegt naktsklubu licenci īsi pēc to slēgšanas, kā arī dalījās plānos par Rīgas centrālā tirgus attīrīšanu no nelegālās kontrabandas preču tirgotājiem.