Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjera vizītēm šogad tērēti 11 036 lati, nākamgad tērēs 20 tūkstošus

Lai gan nākamā gada budžets vēl ir tapšanas stadijā, Ministru prezidenta Valda Dombrovska («Jaunais laiks») vizītēm 2010.gadā plānoti aptuveni 20 tūkstoši latu.

Ministru kabineta preses sekretārs Aivis Freidenfelds aģentūrai BNS gan norādīja, ka šī summa ir provizoriska.

Kopš stāšanās amatā šogad martā, Dombrovskis devies kopumā 12 ārvalstu vizītēs, no kurām trīs bijušas saistītas ar Eiropas Savienības valdību vadītāju pasākumiem. Attiecībā uz ES pasākumiem aviobiļetes apmaksā organizācija, premjeram vien jāsedz viesnīcas izdevumi un dienas nauda.

Kopumā vizītēm šogad iztērēti 11 036 lati.

Visdārgākā bijusi premjera triju dienu vizīte Ungārijā, kas izmaksājusi 2759 latus. Virs tūkstošiem latu izmaksājušas arī vizītes uz Zviedriju (1207 latus), Beļģiju (1052 latus) un Poliju (1225 latus).

Visbiežāk - trīs reizes - premjers apmeklēja Lietuvu, kopumā iztērējot 1031 latu, bet pa vienai reizei Dombrovskis viesojies Igaunijā, Vācijā, Čehijā, Zviedrijā, Ungārijā un Polijā.

Visās izmaksās ietverta aviobiļetes cena, viesnīcas izdevumi un dienas nauda.

Šogad Dombrovskim vēl plānotas vairākas virzītes - divas Eiropadomes tikšanās oktobrī un decembrī, darba vizīte Somijā, kā arī ikgadējā Baltijas Ministru padomes tikšanās Lietuvā un Ziemeļvalstu un Baltijas valstu valdību vadītāju ikgadējā tikšanās Zviedrijā. Ministru prezidents paredzējis piedalīties arī «Globe» forumā Polijā, kura tēma būs «Biznesa inovācijas ilgtspējīgai attīstībai» (Business Innovation for sustainable growth).

«Par nepieciešamo finansējumu šā gada vizītēm konkrētas izmaksas pašlaik nav iespējams pateikt,» Freidenfelds norādīja.