Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunalksnes lietā notiesātie nelikumīgi atlaisti no darba; Repše sašutis

Par spīti finanšu ministra Einara Repšes (JL) iepriekšējiem izteikumiem, ka žurnālistes Ilzes Jaunalksnes lietā notiesātajiem Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbiniekiem nav vietas valsts pārvaldē, pagājušajā nedēļā Finanšu ministrija (FM) atzinusi par prettiesisku VID rīcību, viņus atlaižot no darba, pirmdien ziņo laikraksts «Diena».

VID atlaišanu pamatojis ar nepareizo likuma pantu, un tas valstij draudētu ar kārtējo vērienīgo naudas kompensāciju par notiesāto morālajām ciešanām.

Pirmajā tiesas instancē par nelikumīgu žurnālistes telefona sarunu noklausīšanos notiesātie finanšu policisti Vasilijs Kivļonoks un Jānis Laizāns savu atlaišanu no darba šovasar pārsūdzēja FM, lūdzot to atzīt par prettiesisku, liecina laikraksta rīcībā esošā informācija.

FM lūgumus apmierināja, norādot, ka VID nebija tiesības viņus atlaist no darba, pamatojoties uz notiesājošo spriedumu, jo tas nav galīgs.

Sašutis ir Repše, kurš uzskata, ka VID jāstrādā cilvēkiem ar tīru reputāciju. Ministrs pieprasījis paskaidrojumu VID vadītājam Dzintaram Jakānam.

Laikrakstam zināms, ka Repše vēlas noskaidrot, vai kļūda, piemērojot nepareizu atlaišanas pantu, ir nejaušība vai pieļauta apzināti, jo VID iepriekš vilcinājās ar šo apsūdzēto amatpersonu atbrīvošanu.

Par 10 000 latu bagātāks šogad kļuvis noklausīšanās lietā apsūdzētais Raivis Freibergs. Viņa augusta beigās iesniegtā ienākumu deklarācija, beidzot pildīt amata pienākumus, liecina, ka viņš no savas mātes saņēmis pārskaitījumu 10 000 latu. Par ko šī nauda maksāta, nav redzams. Vērtīgu dāvinājumu pērn saņēma arī apsūdzētais Laizāns. Viņa ienākumu deklarācija rāda, ka amatpersona saņēmusi dāvinājumu — 53 235 latus vērtu zemi. Dāvinātāja vārds jānorāda deklarācijas daļā, kas sabiedrībai nav pieejama.

Rīgas centra rajona tiesa par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu šogad maijā Laizānam un Freibergam piesprieda bargāko sodu — 140 minimālās mēnešalgas (25 200 latu) un trīs gadu liegumu ieņemt amatu valsts pārvaldē.