Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Fliks: «airBaltic» akcijas pieder man, nevis Šleseram

Latvijas nacionālās aviokompānijas «airBaltic» pastarpinātais īpašnieks ir kompānijas prezidents Bertolts Fliks, bet bijušajam satiksmes ministram, tagad Rīgas vicemēram Aināram Šleseram ar šo biznesu nav saistības.

To intervijā laikraksta «Vesti Segodņa» pielikumam «Delovije Vesti» apgalvo Fliks, kategoriski noliedzot runas, ka «aiz viņa stāv» Šlesers.

«Ziniet, tās ir muļķības (angliski - bullshit). Šī biznesa daļa pieder man. Es nevaru pierādīt pretējo, jo to, kā nav, nevar pierādīt. Ja kāds grib runāt, lai runā. Ja ir nopietnas šaubas, lai pierāda. Lai pasaka, ar ko pamatots tāds viedoklis,» akcentē aviokompānijas vadītājs, komentējot runas par Šlesera interesēm «airBaltic».

Viņš noraida pieļāvumu, ka, piemēram, pēc pieciem gadiem varētu pārdot daļu «airBaltic» Šleseram. «Mums nekad nav bijis tādu sarunu, šīs tēmas nav mūsu darba kārtībā. Es esmu īpašnieks. Pagaidām ar to absolūti pietiek.»

Fliks pozitīvi novērtē Šlesera paveikto satiksmes ministra amatā, jo mainīta aviācijas politika, samazināti lidostas tarifi.

Komentējot kompānijas finanšu stāvokli, «airBaltic» prezidents atklāj, ka šī gada sākumā uzņēmumā ieguldījis 20 miljonus eiro (14 miljonus latu). Tagad viņš kā akcionārs vērsies pie otra uzņēmuma īpašnieka - Latvijas valsts, norādot, ka nepieciešams veikt aviokompānijas pamatkapitāla palielināšanu. Ja valsts nevēlas ieguldīt 15 miljonus latu, ir iespējams atrast privātus investorus, taču tādā gadījumā valsts zaudēs kontrolpaketi uzņēmumā.

Gatavību ieguldīt «airBaltic» pauduši investīciju fondi, bet naudu varētu ieguldīt ar Flika starpniecību. «Privātais investors iedos naudu. Tur nav problēmu,» akcentē Fliks, nepieļaujot iespēju, ka nepieciešamos līdzekļus neizdosies piesaistīt.

«airBaltic» dibināta 1995.gadā. Tās galvenās akcionāres ir Latvijas valsts ar 52,6% akciju un SIA «Baltijas aviācijas sistēmas» ar 47,2% akciju. Fliks ir «Baltijas aviācijas sistēmu» īpašnieks.

«airBaltic» flotē ir 31 lidmašīna.

Aviokompānija veic tiešos lidojumus no divām Baltijas valstu galvaspilsētām - no Rīgas un Viļņas.