Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skatīs NĪ firmas un IZM strīdu par īpašumu Brīvības ielā 68

Rīgas apgabaltiesa šodien paredzējusi izskatīt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un nekustamo īpašumu firmas «Anno» strīdu par nama Rīgā, Brīvības ielā 68, nomu, kā arī pretprasības izskatīšanu, kurā no IZM tiek lūgts piedzīt 3 954 656 latus.

22.janvārī valdība pieņēma rīkojumu, kas paredzēja strīdus īpašumu Brīvības ielā nodot valstij Finanšu ministrijas personā un ierakstīt to zemesgrāmatā, tādējādi nostiprinot tiesības uz īpašumu. Tāpat arī valdības rīkojums paredzēja, ka šis īpašums nav nododams privatizācijai.

Abas strīdā iesaistītās puses iepriekš neizslēdza iespēju vienoties par izlīgumu.

IZM iesniedza prasību tiesā, vēloties panākt ar «Anno» noslēgtā īpašuma nomas un pilnvarojuma līguma atzīšanu par spēkā neesošu. Savukārt «Anno» iesniedza pretprasību par 3,95 miljonu latu zaudējumu piedziņu. Summu veidojot ieguldījumi ēkas uzturēšanā. «Anno» arī prasa lauzt iepriekš noslēgtos nomas līgumus.

Namu Rīgas centrā 1994.gadā ministrija iznomāja firmai uz 25 gadiem.

Īpašumu Brīvības ielā 68 Rīgas Valsts tehnikumam 1940.gadā novēlējusi Līza Vīrs, lai uzturētu Jāņa Vīra fondu, kura līdzekļi izmantojami studentu vajadzībām. Saskaņā ar denacionalizācijas likumu tehnikums īpašumu pieprasījis 1994.gadā, un tiesa atzinusi IZM īpašuma tiesības.

Līdz ar to par Brīvības ielas 68 nekustamā īpašuma - zemesgabala 1743 kvadrātmetru platībā, vienas piecu stāvu dzīvojamās ēkas un vienas sešu stāvu dzīvojamās ēkas - īpašnieci kļuvusi IZM. Ēku īpašuma tiesības pierāda namīpašuma denacionalizācijas apliecība, bet zemes īpašuma tiesības apliecinātas ar atbilstošu Zemes komisijas lēmumu.

Apsaimniekošanas līgumu ar «Anno» IZM noslēdza 1994.gada 17.jūnijā, un tā firma uz 25 gadiem ieguva tiesības apsaimniekot ēku pēc saviem ieskatiem, gūt augļus, veikt uzņēmējdarbību īpašuma apsaimniekošanai, slēgt īres un nomas līgumus, kā arī citus saimnieciskus līgumus par īpašuma apsaimniekošanu.

Firmai noteikts arī pienākums ik gadu, pamatojoties uz attiecīgā gada apstiprināto bilanci, bet ne vēlāk kā līdz nākamā gada 1.aprīlim pārskaitīt Rīgas Valsts tehnikumam 7000 latu vai naudas summu, kas ir ne mazāka kā 5% no īpašuma bilances vērtības, Jāņa Vīra fonda darbībai.

Tehnikumu neapmierina ieņēmumi, kurus pārskaita «Anno», tādēļ tehnikums vēlas lauzt līgumu, jo uzskata, ka būtu iespējams gūt no īpašuma lielākus ieņēmumus, nekā atļauj līgums ar firmu.

«BDO Invest Rīga» ekspertīzes atzinumā teikts, ka ar dokumentiem neapstiprinās «Anno» norādītā namā veikto ieguldījumu summa, kā arī nav konstatēti tādi izdevumi, kādus likuma izpratnē varētu atzīt par nepieciešamiem.

Brīvības ielā 68 atrodas vairāku uzņēmumu biroji.