Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dailes teātra Kamerzālē — «Pulkvedis Pilāts»

25. septembrī Dailes teātra Kamerzālē notiks pirmizrāde — Alekseja Ščerbaka «Pulkvedis Pilāts» Mihaila Gruzdova režijā.

Žurnālists un dramaturgs Aleksejs Ščerbaks bijis Afganistānā specvienības sastāvā līdz pat 1989. gada februārim, kad no turienes tika izvests pēdējais bataljons. Viņš strādājis par krāvēju Rīgas ostā, sagādnieku celtniecības firmā, režisoru un scenāristu reklāmas aģentūrā, žurnālistu un nesen nolēmis paeksperimentēt ar dramaturģiju. Eksperiments izdevās veiksmīgs (Ščerbaka pirmā luga «Noķert apustuli» (2006) ieguvusi vairākas starptautiskas godalgas), tāpēc autors nolēma turpināt.

Izpratne par mieru pasaulē ir acīmredzami mainījusies, ja olimpisko spēļu atklāšanas diena vēsturē tiek ierakstīta arī kā jauna militāra konflikta starp Krieviju un Gruziju aizsākums. Šoks. Bailes. Dusmas. Negribot jāuzdod sev jautājums, kas notiks rīt? Vai ir vēl palicis kas tāds, uz ko varam paļauties? Kā palikt cilvēkam, neraugoties uz apstākļiem? Vai karš vajadzīgs tādēļ, lai mums atņemtu visu un ļautu saprast, kas esam, vai tieši pretēji — tas neatgriezeniski iznīcina cilvēku?

Izrādē «Pulkvedis Pilāts», ko režisors nodēvējis par vienu dienu vienā daļā, lomas atveidos Dailes teātra 9. studijas audzēkņi: Kārlis Freimanis (Pulkvedis), Mārtiņš Počs (Alī), Kristaps Rasims (Students), Dainis Grūbe (Klusais), Gints Andžāns (Rudais), Andris Liseckis (Seržants sakarnieks), Artūrs Putniņš (Leitnants), Dana Čerņecova (Roze), Baiba Neja vai Ērika Eglija (Žozefīne) un Artūrs Dīcis (Bangladešs), kā arī Juris Žagars (Ģenerālis), Lidija Pupure (Vecene), Lauris Dzelzītis (Kapteinis) un Gints Grāvelis (Majors).

Lugu no krievu valodas tulkojusi Indra Roga. Scenogrāfiju un kostīmus veidojusi Rūta Briede, gaismu māksliniece — Rita Vaļikova, kustību konsultante — Gunta Bāliņa.

«Pulkvedis Pilāts» jūnijā tika rādīta kā Dailes teātra 9. studijas diplomdarba izrāde.

Pirmizrāde notiks 25. septembrī; izrādes — 26. septembrī un 11. oktobrī.