Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers: otrdienas MK sēde parādīs valdības stabilitāti

Otrdien gaidāmā Valsts prezidenta Valda Zatlera sasauktā Ministru kabineta sēde un tās rezultāts parādīs valdības vienotību, šādu viedokli pirmdien pēc tikšanās ar premjeru Valdi Dombrovski (JL) žurnālistiem pauda Zatlers.

«Ja pēc rītdienas sēdes valdība iznāks ārā kā vienota komanda, tad tas būs panākums,» sacīja prezidents, minot, ka patlaban ļoti būtiska ir valdības stabilitāte, darbs pie nākamā gada budžeta un strukturālajām reformām.

Rītdienas sēde, pēc Zatlera vārdiem, «nav cīņa par naudu, sēde ir par to, kā labāk pārvaldīt valsti».

Savukārt Dombrovskis sacīja, ka rītdienas sēdei ir konkrēta darba kārtība, proti, ziņojumi par reformām, un tas arī ir galvenais sēdes uzdevums. «Valdība ir tik stabila, cik stabila ir koalīcija,» sacīja premjers, norādot, ka patlaban neviena valdības koalīcijas partija nav paziņojusi par izstāšanos.

Prezidents sacīja, ka galvenais rītdienas valdības sēdes uzdevums ir parādīt sabiedrībai, kā veicas ar strukturālo reformu īstenošanu un kādas reformas tiek plānotas tuvākajos divos gados. «Strukturālās reformas patlaban ir modes vārds un kas aiz tā slēpjas daudzi nemaz nesaprot,» vērtēja prezidents.

Valsts pirmā persona uzskata: «Ja reformu veikšana nebūs pilnībā caurredzama un sabiedrība neredzēs no tām ieguvumus, tad cilvēki domās turpmāk līdzīgi kā patlaban, proti, reformas tiek veiktas tikai tāpēc, ka nav naudas, nevis tāpēc, lai dzīvotu labāk.«

LETA jau ziņoja, ka Valsts prezidents 15.septembrī plkst.14.30 sasaucis ārkārtas Ministru kabineta (MK) sēdi, lai apspriestu paveikto un vēl darāmo strukturālo reformu īstenošanā, tostarp valsts pārvaldē, veselībā un izglītībā.

Sēdes darba kārtībā iekļauts prezidenta paspārnē esošās Stratēģiskās analīzes komisijas ziņojums par sociālo situāciju un tās iespējamās attīstības tendencēm, Ministru prezidenta Valda Dombrovska (JL) ziņojums par valsts pārvaldes strukturālās reformas gaitu un izglītības un zinātnes ministres Tatjanas Koķes (ZZS) ziņojums par izglītības sistēmas strukturālās reformas norisi un plānotajiem pasākumiem tās tālākai īstenošanai.

Tāpat sēdes darba kārtībā iekļauts veselības ministres Baibas Rozentāles (ZZS) ziņojums par veselības aprūpes sistēmas strukturālās reformas norisi un plānotajiem pasākumiem tās tālākai īstenošanai, labklājības ministra Ulda Auguļa (ZZS) ziņojums par realizētajiem un plānotājiem sociālās aizsardzības pasākumiem, ekonomikas ministra Arta Kampara (JL) ziņojums par veiktajiem pasākumiem uzņēmējdarbības veicināšanai un administratīvo šķēršļu novēršanai šajā jomā, kā arī finanšu ministra Einara Repšes (JL) ziņojums par Eiropas Savienības struktūrfondu apguves procesu un pasākumiem tā efektivitātes uzlabošanai.

Prezidenta preses dienests skaidro, ka pavasara MK sēdē pieņemtie lēmumi veicināja vairāku svarīgu jautājumu virzību valdības darbā, taču Valsts prezidents, tiekoties ar iedzīvotājiem Latvijas reģionos, arvien vairāk pārliecinās, ka daudzi problēmjautājumi un valdības darbs šo jautājumu risināšanā nav cilvēkiem saprotams un pietiekami izskaidrots.

Iedzīvotāji gaida konkrētas atbildes, tādēļ Valsts prezidenta nolūks, sasaucot šo sēdi, ir nodrošināt informācijas apriti par valdības paveikto un turpmāk plānotajiem soļiem aktuālo jautājumu, kas šobrīd skar ikvienu valsts iedzīvotāju, risināšanā.

Sperot šādu soli, valsts pirmā persona vēlējusies dot stimulu, lai lēmumi par strukturālajām reformām tiktu pieņemti straujāk un ātrāk, vienlaikus saglabājot politisko stabilitāti un veicinot vienotāku un aktīvāku valdības darbu. Tāpat sēdes laikā sniegtie informatīvie ziņojumi, kas iekļauti prezidenta noteiktajā darba kārtībā, plānoti kā uzziņas avots sabiedrībai par veiktajām reformām, it īpaši veselības un izglītības jomās.

Rīgas pils ar sasaukto ārkārtas sēdi vēlas ne vien paātrināt veicamās reformas, bet arī cer uz atsevišķiem konkrētiem lēmumiem, piemēram, attiecībā uz ES struktūrfondu apguves procesa vienkāršošanu.

Šī jau ir otrā reize, kad Valsts prezidents izmanto savas Satversmē paredzētās tiesības sasaukt MK ārkārtas sēdi un noteikt tās dienaskārtību. Šādos gadījumos sēdi vada pats prezidents.