Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Red Bull»: FIA dzinēju noteikumi neļāva cerēt uz F-1 titulu

Pirmās formulas (F-1) komandas «Red Bull» īpašnieks Dītrihs Matešics pirmdien izteicās, ka cerības šogad izcīnīt pasaules čempionu titulu viņa komandai atņēmuši Startpautiskās Automobiļu federācijas (FIA) pieņemtie formulu dzinēju noteikumi.

Kā ziņots, svētdien notikušajā pasaules čempionāta 13.posmā - Itālijas «Grand Prix» izcīņā - «Red Bull» komanda spēja izcīnīt tikai vienu punktu, kuru, finišējot

astotajā pozīcijā, tai nodrošināja vācu pilots Sebastjans Fetels.

Konstruktoru kausa izcīņas kopvērtējumā «Red Bull» vienība četrus posmus pirms pasaules čempionāta beigām ieņem stabilu otro pozīciju ar 105,5 izcīnītiem punktiem, taču no līderiem «Brawn Grand Prix» viņus šķir jau 41,5 punkti, savukārt pilotu kopvērtējumā «Brawn Grand Prix» komandu pārstāvošais čempionāta līderis Džensons Batons Fetelu šobrīd apsteidz par 26 punktiem.

Jautāts par to, vai Moncas posms pielika punktu viņa komandas cerībām uz 2009.gada pasaules čempionu titulu, Austrijas enerģijas dzērienu magnāts Matešics atzina, ka patiesībā īstā cīņa par titulu jau sen ir beigusies.

«Galvenais iemesls šādam iznākumam ir tāds, ka mūsu dzinēji ir mazāk izturīgi nekā galvenajiem konkurentiem, un noteikumi, kuri ļauj katram pilotam sezonas laikā izmantot tikai astoņus dzinējus, turklāt bez jebkādas testēšanas vai attīstīšanas, padara cīņu nevienlīdzīgu,» sacīja Matešics.

Fetels, kuru tieši formulas dzinējs šosezon vairākas reizes ir pievīlis, Moncas trasē bija spiests ierobežot brīvo treniņbraucienu laikā veikto apļu skaitu, lai pirms sacensībām nepārslogotu sava bolīda motoru, bet ar visu to pastāv bažas, ka viņam ar astoņiem dzinējiem varētu nepietikt, lai pabeigtu sezonu.

«Nekad nevar izslēgt iespēju, ka mums var paveikties un varam izcīnīt uzvaru vēl kādā posmā, tomēr es šaubos, vai mēs visos četros atlikušajos posmos sagaidīsim tik labus rezultātus no abiem komandas pilotiem,» piebilda Matešics. «Mēs pat nevaram pienācīgi sagatavoties sacensībām brīvajos treniņbraucienos, jo ir jātaupa dzinēji. Būtībā jāsaka, ka šogad mums ir nācies sacensties ļoti dīvainos apstākļos.»

«Red Bull» vienība jau apsver nākamajā sezonā nomainīt dzinēju ražotāju no «Renault» uz «Mercedes», ja vien vācu uzņēmuma partneru komanda «McLaren-Mercedes», kā arī FIA būs ar mieru, ka šis autoražotājs piegādā dzinējus jau ceturtajai komandai. Kā zināms, «Mercedes» dzinējus šajā sezonā izmanto arī «Brawn Grand Prix" un «Force India» vienības.