Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kreituse: Dombrovskis nespēj savaldīt savus cilvēkus

Agri vai vēlu pašreizējā valdība tiks «nošūpota», jo, iekustinot svārstu, to vairs nevar apstādināt, ir pārliecināta Rīgas Stradiņa universitātes Politikas zinātnes katedras vadītāja Ilga Kreituse.

Intervijā Latvijas Radio viņa pauda pārliecību, ka valdībai ir nepieciešama premjera maiņa, vajadzīgs cilvēks, kas var savaldīt savus cilvēkus. Pēc Kreituses domām, Dombrovskim šāda spēja nepiemīt un viņš nav komandas kapteinis, jo ir zem Finanšu ministrijas diktāta.

«Tas parāda, ka viņš nespēj savus cilvēkus novaldīt,» secināja Kreituse.

Viņa atgādināja, ka Dombrovska nespēja savaldīt komandu izpaudās jau pavasarī, kad Valsts prezidents Valdis Zatlers pirmo reizi sasauca valdības ārkārtas sēdi, kad bija iestājies haoss saistībā ar Starptautiskā Valūtas fonda aizdevumu.

Jautāta par bezpartejiska premjera iespējām vadīt valdību, Kreituse atzina, ka tas nebūtu iespējams, jo ikvienam Ministru prezidentam ir vajadzīgs partejisks atbalsts.

Turklāt viņa Latvijā neredz kādu bezpartejisku premjerministra kandidātu.