Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dripem par maluzvejniecību būšot jāuzkopj parki

Ja arī nākamās instances tiesas atstās spēkā spriedumu, ar kuru nelikumīgā zivju ķeršanā apsūdzētajam toreizējam Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājam Laurim Dripem piemērots piespiedu darbs, tad viņam var būt arī jāuzkopj parki.

To, kāds piespiedu darbs notiesātajiem jāveic, nosaka vairāki apstākļi.

Vispirms tiek noskaidrots, kāda ir notiesātā profesija, kādas prasmes viņam piemīt un kāda ir pieredze. Tāpat dienesta speciālisti noskaidro, cik vecs ir notiesātais un kāds ir viņa veselības stāvoklis, aģentūrai BNS paskaidroja Valsts probācijas dienesta Piespiedu un sabiedrisko darbu nodaļas vadītāja Ilona Linde.

Ne mazāk svarīgs apstāklis ir notiesātā dzīvesvieta un tas, vai piespiedu darba veikšana netraucēs ikdienas dzīvi.

Galvenokārt notiesātie veic vienkāršus darbus — teritorijas uzkopšanu vai labiekārtošanu, piemēram, kapu uzkopšanu, taču Linde skaidroja, ka dienests maksimāli ņem vērā, ko kurš prot.

Probācijas dienestam par notiesāto nodarbināšanu ir līgumi ar valsts, pašvaldības iestādēm un nevalstiskajām organizācijām. Probācijas dienestam par notiesāto nodarbināšanu, piemēram, ir līgums ar tādu darba devēju kā botāniskais dārzs.

Ja cilvēks, piemēram, ļoti labi pārvalda angļu valodu, viņš nevalstiskai organizācijai var iztulkot nepieciešamos materiālus. Ir bijuši gadījumi, ka cilvēki ar labām datorprasmēm palīdzējuši skolām.

Pēc tam kad apzināta vieta, kur notiesātais strādās, tiek izstrādāts darba grafiks, kuru kontrolē Probācijas dienests.

Jau ziņots, ka Cēsu rajona tiesa pirmdien nelikumīgā zivju ķeršanā apsūdzētajam Laurim Dripem un viņa paziņam piemēroja 240 piespiedu darba stundas (katram). Abiem arī būs jāmaksā 900 latu valstij par radīto kaitējumu.

Spriedumu gan vēl pēc 25. septembra, kad būs pieejams pilns tā teksts, desmit dienu laikā varēs pārsūdzēt Vidzemes apgabaltiesā.