Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Igaunijas ierēdņiem atņems dienesta dzīvokļus

Igaunijas varas iestādes nolēmušas atņemt īres tiesības aptuveni 5000 dažādu līmeņu valsts ierēdņiem, kas pašlaik dzīvo dažādām valsts struktūrām piederošos dzīvokļos. Laikraksts «[s:27149]» vēsta, ka atbrīvotie dzīvokļi varētu tikt izsolīti.

Jaunais likumprojekts paredz, ka valsts ierēdņi varēs īrēt dienesta dzīvokļus līdz 2011. gada 31. decembrim, taču pēc tam šāda veida īres veids vairs nepastāvēs. Valsts arī negrasās izsniegt kompensācijas par īres izmaksām.

Laikraksts atzīmē, ka pēc tam, kad ierēdņi būs atbrīvojuši dzīvokļus, tie, iespējams, tiks pārdoti. Iegādāties tos varēs jebkurš interesents, tostarp bijušie īrnieki.

Pārdot šādu daudzumu dzīvokļu nebūs viegli. 2009. gada pirmajā pusgadā darījumu apjoms Igaunijas nekustamā īpašuma tirgū samazinājies par 32% salīdzinājumā ar 2008. gada pirmo pusgadu un gandrīz par 70%, salīdzinot ar analoģisku laika periodu 2007. gadā.