Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers: būtiski jāpastiprina valsts pārvaldē strādājošo disciplinētība

Nav pieļaujams, ka, samazinot valsts pārvaldē strādājošo skaitu, mazinātos arī darbinieku profesionalitāte un kompetence. Tiem, kas paliek darbā, godprātīgi jāizpilda normatīvie akti un valdības pieņemtie lēmumi. Tā teikts premjera Valda Dombrovska (JL) informatīvajā ziņojumā par valsts pārvaldes strukturālās reformas gaitu.

«Ir būtiski jāpastiprina pārvaldē strādājošo disciplinētība un atbildība par normatīvajos aktos un valdības lēmumos noteikto uzdevumu izpildi, vēršoties pret katru gadījumu, kad tiek konstatēta valsts interesēm un valdības un pārvaldes uzdevumiem pretēja rīcība. Ir nostiprināma ierēdniecības politiskā neitralitāte, ieviešot profesionālas atlases un novērtēšanas procedūras vismaz iestāžu vadītāju līmenī un nodrošinot vienotu cilvēkresursu vadību,» tā ziņojumā norāda premjers.

Premjers atgādina par pagājušā gada nogalē izmaksātajām prēmijām, šādu rīcību nodēvējot par «zemu pārvaldes kultūru un neizpratni par kopējo valsts ekonomisko situāciju». «Šādas rīcības gadījumi ir izmeklējami un atbilstoši sodāmi.»

«Bieži vien par valsts pārvaldes optimizācijas priekšlikumiem ir grūti panākt lēmumu pieņemšanu, jo katrā sektorā darbojas lobiji, interešu grupas un gandrīz katrai valsts institūcijai ir savi sadarbības partneri un klienti, kas aizstāv tās funkciju un pastāvēšanas nepieciešamību. Ja šobrīd ir samērā veiksmīgi veikta optimizācija vienas ministrijas padotības iestāžu sistēmā, tad daudz grūtāk ir panākt tādu iestāžu un funkciju pārskatīšanu, kurās iesaistītas vairākas ministrijas,» norādījis Dombrovskis.

Tāpat premjers uzskata, ka reformas īstenošanai trūkst komunikācijas. «Krīzes komunikācijas vadībai ir tikusi pievērsta nepietiekama uzmanība. Saspringtais lēmumu pieņemšanas un pārkārtojumu ieviešanas temps radījis tādu situāciju, ka lēmumi ir nepietiekami izskaidroti sabiedrībai, un tas rada papildu sociālo spriedzi, kā arī padziļina sabiedrības neuzticību publiskajām institūcijām.»