Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Neierašanās uz valdības sēdi parāda attieksmi pret prezidentu

Politologi nesteidz izteikt asu kritiku par atsevišķu valdības ministru neierašanos uz valdības ārkārtas sēdi, vienlaikus norādot, ka tas «parāda attieksmi pret Valsts prezidentu Valdi Zatleru».

Politologs Veiko Spolītis Latvijas Radio pirms valdības sēdes atzina, ka tieslietu ministra Mareka Segliņa (TP) un reģionālo lietu ministra Edgara Zalāna (TP) neierašanos uz valdības sēdi nevajag pārspīlēt, tomēr «tas nav pieklājīgi un parāda attieksmi pret prezidentu un viņa tiesībām sasaukt valdības sēdi».

Savukārt politologs Ivars Ijabs sacīja, ka divi lielākie valdības «opozicionāri» (Segliņš un Zalāns) nav ieradušies, tādējādi nebūs zināms, ko šajā brīdī viņi domā. «Šis ir brīdis, kad jāliek kārtis galdā,» pauda politologs.

«Prezidents nevar ietekmēt kādus lēmumus. Tomēr šādā sēdē varam uzzināt, ko katrs ministrs domā, jo bieži vien saprotamas informācijas sabiedrībai nav,» piebilda Ijabs. 

Uz sēdi šodien, 15. septembrī, nebūs ieradušies četri ministri — iekšlietu ministrs Mareks Segliņš, reģionālo lietu ministrs Edgars Zalāns, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) un ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP).