Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas ASK ir «miris»

Maksātnespējīgais basketbola klubs Rīgas ASK atjaunots netiks, jo šodien par darbības beigšanu paziņoja iniciatīvas grupa Rīgas ASK atjaunošanai.

Tas notika pēc tam, kad pagājušajā nedēļā Rīgas ASK komanda netika iekļauta nākamās sezonas Baltijas Basketbola līgas (BBL) elites divīzijas dalībnieku vidū.

Rīgas ASK iniciatīvas grupa nolēmusi, ka komandas dalībai tikai Latvijas Basketbola līgas (LBL) turnīrā un BBL «Challenge Cup» turnīrā nav ne ekonomiska, ne loģiska pamatojama. Kā uzskata iniciatīvas grupa, šo turnīru sportiskais un skatītāju intereses līmenis liedz piesaistīt nopietnu finansējumu, veidot konkurētspējīgu un skatītājiem simpātisku komandu. Bet bez dalības BBL elites divīzijā un finansējuma nav iespējams sasniegt izvirzīto mērķi - komandas darbības atjaunošanu un parādu pakāpenisku dzēšanu.

Iniciatīvas grupa aicina Latvijas Basketbola savienību (LBS) iemaksāto dalības naudu LBL turnīram kā stipendijas sadalīt starp Rīgas ASK spēlētājiem, tādējādi kaut daļēji pildot LBS prezidenta Ojāra Kehra martā spēlētājiem dotos solījumus.

Rīgas ASK atjaunošanas iniciatīvas grupa pateicas par atbalstu komandas spēlētājiem, kuri ar kluba atjaunošanu saistīja praktiski vienīgo reālo iespēju atgūt savu naudu - gan bijušajiem spēlētājiem, gan tiem, kuri bija gatavi turpināt aizstāvēt Rīgas ASK krāsas jaunajā sezonā.

Jau ziņots, ka pēc iepriekš sniegtās informācijas komanda bija noslēgusi priekšlīgumus ar Uvi Helmani, Raiti Grafu, Uģi Viļumu un Martinu Andrukaiti, kurš gan pagājušajā nedēļā pievienojās Ukrainas klubam Dņepropetrovskas «Dņepr».

«Mēs pateicamies visu to kompāniju vadībai, kuri bija gatavi investēt naudu kluba darbības atjaunošanā, un atvainojamies, ka viņi bija spiesti iepazīties ar LBS ierasto lēmumu (ne)pieņemšanas praksi un nepārtrauktajām viedokļu maiņām,» paziņojumā raksta iniciatīvas grupa. «Mēs sakām paldies visiem tiem cilvēkiem, kuri iniciatīvas grupas Rīgas ASK darbības atjaunošanai sastāvā ieguldīja savu laiku, zināšanas un kontaktus, lai praktiski divu mēnešu laikā atrastu finansējumu un organizatoriskus risinājumus komandas atjaunošanai. Mēs pateicamies par gatavību atbalstīt ASK atjaunošanu Parex bankai un Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakova kungam.»

«Tāpat vēlamies pateikties par sadarbību un uzticēšanos Rīgas ASK maksātnespējas administratorei Zintai Zālītei-Rukmanei. Viņai esam nosūtījuši oficiālu vēstuli, ka, lai arī biedrības Rīgas ASK iniciatīvas grupa ir izpildījusi visus LBS iepriekš uzstādītos nosacījumus spēlēšanai BBL elites divīzijā, LBS un BBL lēmumi liedz komandai dalību šajā turnīrā un iniciatīvas grupa savu darbību izbeidz,» teikts paziņojumā.

«Mūsuprāt, veids, kādā LBS pieņēma lēmumus, ir izsaucis konkrētas juridiska un ekonomiska rakstura sekas. LBS, apstiprinot komandas kādam turnīram, turpmāk vairs nedrīkstēs atsaukties uz sportisko principu ievērošanu, jo pati tos ir ignorējusi,» paziņoja iniciatīvas grupa. «LBS, liedzot vietu BBL divām no Latvijas vadošajām komandām, no valsts basketbola saimniecības tikai ar šo lēmumu vien ir «izņēmusi» krietnu naudas summu. LBS ir padarījusi sevi smieklīgu Baltijas kolēģu acīs un neatgriezeniski sabojājusi reputāciju potenciālo basketbola finansētāju priekšā.»

Jau ziņots, ka BBL sākotnēji līgas dalībnieku vidū no Latvijas komandām iekļāva BK «Ventspils» un «VEF Rīga», bet pārējās komandas atstāja izlemšanai LBS. Tomēr LBS divās balsošanās spēja vienoties tikai par SK «Valmiera» komandas iekļaušanu starp BBL dalībniecēm un ceturto komandu atkal atstāja BBL ziņā. Līga elites divīzijā negaidīti iekļāva komandu «Liepājas lauvas», ārpus BBL elites divīzijas dalībnieku vidus atstājot divas no pagājušās sezonas trīs spēcīgākajām Latvijas komandām «Barons/LMT» un Rīgas ASK.

«Nodibinātais SIA «ASK menedžments» turpinās pastāvēt un cer nākotnē sadarboties ar cilvēkiem un organizācijām, kuras interesē klubu basketbols Latvijā. Tas iespējams ar nosacījumu, ka LBS vadībā ir cilvēki, kuri spēj un prot pieņemt lēmumus, tos pamatot. Rūpīgi turpināsim sekot notikumiem ap Rīgas ASK, lai iepriekšējā valde, kuru bezdarbības vai ļaunprātīgas darbības rezultātā klubs ir nonācis bankrota priekšā, atbildētu likumā noteiktajā kārtībā,» uzsvēra Rīgas ASK iniciatīvas grupa.

SIA «ASK menedžments» tika dibināts pirms divām nedēļām. Uzņēmuma pamatuzdevums bija basketbola kluba «ASK Rīga» pilnvērtīga treniņprocesa un dalības BBL elites divīzijā un LBL turnīros nodrošināšana. Sadarbībā ar nodibinājuma «Biedrība ASK Rīga» maksātnespējas administratori tika solīts izstrādāt konkrētu sanācijas plānu un kredītsaistību pakāpeniskas dzēšanas grafiku.

Savukārt atbildību par kluba novešanu līdz bankrotam vēlējās panākt tā bijušie spēlētāji, kas iesniedza prasību Ekonomikas policijā. Tomēr pagājušajā nedēļā tika nolemts atteikt uzsākt kriminālprocesu. Šo policijas lēmumu likumā noteiktā kārtībā var pārsūdzēt.

Kā ziņots, Rīgas ASK maksātnespējas lieta 28. aprīlī tika ierosināta gan pēc kluba bijušā spēlētāja Gata Jahoviča, gan tūrisma firmas SIA «Airtour.lv» pieteikumiem, bet 9. jūnijā Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa klubu atzina par maksātnespējīgu.

Vienīgais strīds tiesā izraisījās par to, no kura datuma atzīt maksātnespēju. «Airtour.lv» vēlējās, lai tā tiktu atzīta no pagājušā gada 20. novembra, Jahovičs - no šā gada 1. janvāra, bet Rīgas ASK - no 25. maija, kad notika pirmā tiesas sēde. Rīgas ASK parādsaistības tobrīd bija lēšamas ap 1,4 miljoniem latu.