Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izraēla ir gatava atsākt miera sarunas ar palestīniešiem

Izraēlas ārlietu ministrs Avigdors Lībermans otrdien paziņoja, ka Izraēla ir gatava atsākt ar palestīniešiem strupceļā nonākušās miera sarunas, taču apsūdzēja viņus par ebreju kolonistu apmetņu jautājuma izmantošanu, lai izvairītos no sarunām.

Pēc viņa teiktā, valdība jau kopš pirmās dienas pie varas ir teikusi, ka «mēs esam gatavi tūlīt tikties ar palestīniešu pašpārvaldi un tiešām sarunām bez priekšnosacījumiem». Taču palestīniešu vadība «atsakās no tiešām sarunām», sacīja Lībermans.

Kā norādīja ministrs, jaunie mājokļi ebreju kolonistu apmetnēs okupētajā Rietumkrastā, kurus asi nosoda palestīnieši un pret kuriem iebildumus izsaka arī daudzas rietumvalstu valdības, nevajadzētu būt šķērslim uz mieru.

«Tā nav reāla problēma (..). Tas ir tikai iegansts, kā izvairīties no tiešām sarunām,» sacīja Lībermans. «Ikviens, kurš mēģina izmantot apmetnes kā šķērsli visaptverošam risinājumam, mēģina apmānīt sabiedrisko domu un izvairīties no mierīgas pieejas problēmām.«

Izraēlas galvenā sabiedrotā Vašingtona mēnešiem ilgi pieprasa Izraēlai pilnībā iesaldēt būvniecību ebreju kolonistu apmetnēs, lai atjaunotu strupceļā nonākušo Tuvo Austrumu miera procesu.

Ebreju apmetnēs Rietumkrastā un anektētajā Austrumjeruzalemē dzīvo aptuveni pusmiljons izraēliešu, un tas ir vissarežģītākais jautājums gadu desmitiem ilgstošajā Tuvo Austrumu konfliktā un viens no galvenajiem šķēršļiem, kas neļauj panākt mierīgu noregulējumu.

Palestīnieši pretendē uz šīm teritorijām savai nākamajai valstij.

Palestīniešu pašpārvaldes prezidents Mahmuds Abass noraidījis iespējamību atsākt miera sarunas ar Izraēlu, ja netiks pilnībā apturēta kolonistu apmetņu būvniecība.