Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kauslīgie Šveices futbola fani sagādājuši drošības naudu

Trīs apcietinātie Šveices futbola fani ir iemaksājuši pārdesmit tūkstošus latu lielo drošības naudu, un tas nozīmē, ka viņus var atbrīvot no apcietinājuma.

Rīgas Centra rajona tiesas priekšsēdētājas palīgs Kaspars Sadauskis aģentūrai BNS pastāstīja, ka trešdien tiesa saņēmusi apstiprinājumu, ka visi trīs vīrieši iemaksājuši iepriekš tiesas noteikto drošības naudu, tāpēc tiesa lēmusi par apcietinājuma atcelšanu.

Pašlaik tiesā tiek gaidīti vīriešu advokāti, un pēc formalitāšu nokārtošanas ar policiju vīrieši tiks atbrīvoti.

Tiesa pagājušajā piektdienā apmierināja policijas lūgumu un visiem trim šveiciešiem kā drošības līdzekli noteica apcietinājumu. Taču tiesa piedāvāja apcietinājumu atcelt, ja viņi mēneša laikā iemaksās drošības naudu. Diviem faniem tā toreiz noteikta desmit tūkstošu latu apmērā katram, bet trešajam - četru tūkstošu latu apmērā. Samazināts drošības naudas apmērs trešajam aizturētajam noteikts, ņemot vērā viņa mantisko stāvokli.

Ja šveiciešiem tomēr nebūtu piedāvāts iemaksāt drošības naudu, viņi nonāktu izmeklēšanas cietumā Centrālcietumā, kurā jau atrodas divi Lielbritānijas pilsoņi, kas apsūdzēti pašvaldības policista piekaušanā pērn Vecrīgā un kam arī kā drošības līdzeklis noteikts apcietinājums, kaut bija iespēja maksāt drošības naudu. Abi naudu nesamaksāja un no Latvijas aizmuka, līdz tos Lielbritānijā notvēra vietējā policija.

Jau ziņots, ka pagājušā trešdienā plkst.20 laukumā pie Brīvības pieminekļa trīs piedzērušies Šveices iedzīvotāji nokārtojuši dabiskās vajadzības. Garām gājis 1984.gadā dzimis pašvaldības policijas darbinieks, kurš tajā brīdī bijis privātās drānās un ārpus darba laika.

Parādot policista apliecību, viņš stādījies priekšā kā likumsargs un čurātājiem aizrādījis, ka tā nu nevajadzētu darīt. Uz to šveicieši atbildējuši ar lamāšanos, bet vēlāk viņš saņēmis sitienu ar pudeli pa galvu un vēl vairākus sitienus.

Policists darbā varēs atgriezties tikai pēc mēneša.

Izsaukti papildspēki, un 1983. un divi 1984.gadā dzimušie šveicieši aizturēti. Cietušais policists nogādāts slimnīcā. Par uzbrukumu likumsargam policija sākusi kriminālprocesu, bet par urinēšanu sabiedriskā vietā sākta administratīvā lietvedība.

Latvijas futbola valstsvienība pagājušā trešdienā Rīgā cīnījās neizšķirti 2:2 ar Šveices izlasi 2010.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlē, kurā vadībā pabija gan viesi, gan laukuma saimnieki.

Uz spēli "Skonto" stadionā bija ieradies vairāk nekā tūkstotis Šveices fanu.

Dažādu valstu fani Rīgā ālējušies arī iepriekšējos gados, kad notikušas starptautiskas futbola spēles.