Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krīzes laikā darbu var zaudēt 25 miljoni cilvēku

Ekonomiskās lejupslīdes dēļ darbu līdz 2010.gada beigām varētu zaudēt pat 25 miljoni cilvēku, bezdarba līmenim Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dalībvalstīs pietuvojoties 10% atzīmei, teikts trešdien publiskotajā organizācijas paziņojumā.

OECD dati liecina, ka laika periodā no 2007.gada beigām līdz 2009.gada jūlijam darbu zaudējuši jau 15 miljoni cilvēku un līdz nākamā gada beigām varētu tikt likvidēti vēl desmit miljoni darba vietu, neskatoties uz pazīmēm par ekonomikas atveseļošanos.

Organizācija norāda, ka valdību īstenotie pasākumi nodarbinātības stimulēšanai ir snieguši atbalstu, taču, ja tie kļūs pastāvīgi, tie var traucēt ekonomikas atlabšanai.

Tāpat OECD mudina pievērst pastiprinātu uzmanību, lai novērstu jauniešu nokļūšanu ilgtermiņa bezdarbnieku rindās.

«Nodarbinātība ir pašreizējās krīzes pamatā. Valdībām ir svarīgi tuvāko mēnešu laikā koncentrēties uz palīdzības sniegšanu darba meklētājiem. Valdībām ir steidzami jāizvērtē un jāpielāgo to darba tirgi un sociālās politikas, lai novērstu cilvēku nokļūšanu ilgtermiņa bezdarbnieku statusā,» uzsvēra OECD ģenerālsekretārs Anhels Gurija.

Vairums OECD dalībvalstu jau ir īstenojušas pasākumus darba pieprasījuma veicināšanai, tostarp uz laiku samazinot darba devēju sociālās nodevas un sniedzot subsīdijas īstermiņa nodarbinātībai.

Šie pasākumi «spēlē nozīmīgu lomu», taču tiem jābūt īslaicīgiem un pareizi motivētiem, pretējā gadījumā tie var kļūt par šķērsli atlabšanai, norāda OECD.

Tāpat organizācija aicina valstis cīnīties ar bezdarbnieku nokļūšanu nabadzībā un atvēlēt vairāk līdzekļu, lai cilvēkiem palīdzētu iziet apmācību un meklēt darbu.

Kā ziņots, bezdarba līmenis 30 OECD dalībvalstīs šā gada jūlijā veidoja 8,5%, tādējādi nemainoties salīdzinājumā ar jūniju.

Savukārt salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi bezdarba līmenis OECD valstīs jūlijā palielinājās par 2,4 procentpunktiem.