Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bauskā anonīmi aicina protestēt un bloķēt transporta kustību

Baušķenieki internetā atkal gatavojas protestēt, bloķējot transporta kustību, taču to īstenojot tā, lai nav likumpārkāpuma. Kā protesta mērķis minēti iebildumi pret dažu 31.augusta akcijas dalībnieku sodīšanu.

Kā liecina informācija interneta forumos, daži anonīmi baušķenieki aicina līdzpilsoņus uz protestu 30.septembrī, kad tiesa lems par administratīvo sodu piemērošanu 31.augustā aizturētajiem protesta akcijas dalībniekiem.

www.bauskasdzive.lv

Cituviet, piemēram, tajā pašā portālā, komentāros zem ziņas par to, ka tiesa četriem akcijas dalībniekiem piemēros sodus, kāds lasītājs aicina: «Pilsētnieki, taisām piketu pie tiesas!!! Mūsu novada deputāti un Zeltiņš nekā nedara slimnīcas saglabāšanai, tad bija jādara mums. Tiesātāji atradušies...»

Ja baušķenieki, ievērojot satiksmes noteikumus, nolemj nepārtraukti pārvietoties par gājēju pāreju pretī Bauskas rajona tiesai, viņi spēj bloķēt starptautisko tranzīta ceļu uz Grenctāli. Bauskas rajona tiesas nams atrodas Zaļajā ielā 12, savukārt Zaļā iela ir daļa no autoceļa «A7».

LETA jau ziņoja, ka 30.septembrī Bauskas rajona tiesa četriem baušķeniekiem piemēros administratīvo pārkāpumu sodus saistībā ar 31.augustā rīkotajiem protestiem uz tiltiem Bauskā, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Bauskas rajona tiesas kancelejas vadītāja Agrita Leveika aģentūrai LETA apstiprināja, ka saistībā ar nepieteikto protesta akciju Bauskā plānota administratīvā pārkāpuma soda piemērošana trim vīriešiem pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) 175.panta - par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajam rīkojumam vai prasībai, kad viņi izpilda sabiedriskās kārtības sargāšanas vai dienesta pienākumus, par ko uzliek naudas sodu līdz divsimt latiem vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm.

Savukārt kādai sievietei noteiks sodu pēc APK 174-3.panta 1.daļas - par sapulču, gājienu un piketu, kā arī publisko izklaides un svētku pasākumu noteiktās organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu, par ko izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām līdz divsimt piecdesmit latiem, vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm.

30.septembrī tiesa noteiks sodus tiem protesta dalībniekiem, kurus aizturēja notikuma vietā.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece aģentūru LETA informēja, ka sākotnēji 31.augusta protestā kopumā trīs personas bija aizturētas pēc APK 175.panta, bet divas pēc APK 174-3.panta 1.daļas.

LETA jau ziņoja, ka Valsts policija septembrī sākusi pārbaudi par nedēļas sākumā notikušo nesankcionēto protesta akciju Bauskā, kad iedzīvotāji bloķēja abus pilsētas tiltus, aģentūrai LETA apstiprināja iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL).

Pārbaudes gaitā plānots noskaidrot, kas organizēja nepieteikto protestu. Patlaban nav prognozējams, cik ilgā laikā pārbaude varētu tikt pabeigta.

Kā ziņots, pirmdien, 31.augustā, bruņojušies ar plakātiem, Bauskas iedzīvotāji nepieteiktā protesta akcijā bloķēja abus pilsētas tiltus - Mēmeles tiltu virzienā no Rīgas un Mūsas tiltu pie Elejas šosejas virzienā uz Rundāli un Jelgavu. Iedzīvotāji protestēja pret Bauskas slimnīcas pārveidošanu par aprūpes slimnīcu.

Sākotnēji baušķenieki bija bloķējuši Mēmeles tiltu, pār kuru Bauskā iebrauc transports no Rīgas, bet vēlāk vēl citi protestētāji sapulcējās arī uz Mūsas tilta, pār kuru var izbraukt no pilsētas un kas ved Rundāles novada un Jelgavas virzienā.

Saskaņā ar Bauskas pilsētas teritorijas plānojumu Bauskas centrālā daļa sadalīta ar valsts nozīmes autoceļiem un diviem tiltiem pāri Mēmeles un Mūsas upēm, bez kuru šķērsošanas nav iespējama nokļūšana pilsētas centrā. Šo ceļu izmanto arī tranzīta transports, kas šķērso valsts robežu Grenctālē.

Ar specvienības «Alfa» palīdzību, kas bija ieradusies no Rīgas, piketētāji tika izgaiņāti, tādējādi atbrīvojot ceļus transportam.