Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nelikumīgajā atlaišanā Jakāns vaino Repši

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektors Dzintars Jakāns ar divu dienu nokavēšanos finanšu ministram Einaram Repšem (JL) iesniedzis skaidrojumu, kādēļ par nelikumīgu žurnālistes telefona sarunu noklausīšanos notiesātie bijušie finanšu policisti no darba atbrīvoti nelikumīgi un jāatjauno amatā, ceturtdien vēsta «Diena».

Jakāns skaidro, ka pēc pirmās instances notiesājošā sprieduma maijā vairākkārt saņēmis Finanšu ministrijas valsts sekretāra Mārtiņa Bičevska (TP) mutiskus norādījumus, ka Repše vēlas šo jautājumu atrisināt pēc iespējas ātrāk.

Ministrs ģenerāldirektoram esot uzdevis «nekavējoties izbeigt civildienesta tiesiskās attiecības» ar notiesātajiem VID darbiniekiem, un tas arī izdarīts.

Finanšu ministrija jau atzinusi Jāņa Laizāna un Vasilija Kivļonoka atlaišanu par prettiesisku. VID lēmumu balstīja uz notiesājošo spriedumu par Ilzes Jaunalksnes telefona sarunu noklausīšanos, bet tas nav galīgs, jo apsūdzētie to pārsūdzējuši.

Savukārt Repše uzskata, ka VID vajadzēja meklēt citu likumīgu risinājumu. VID «Dienai» nevarēja paskaidrot, kā rīkosies tālāk, jo Jakāns neesot oficiāli saņēmis no Finanšu ministrijas «šāda veida rīkojumu».