Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzņēmumi biznesa aktivitātes plāno uz vienu gadu

Visizplatītākais biznesa plānošanas termiņš uzņēmējiem pašlaik ir laiks līdz vienam gadam, liecina SEB bankas un «Data Serviss» apkopotie uzņēmēju aptaujas rezultāti.

Uzņēmumos ar nodarbināto skaitu vairāk nekā 100 darbinieki šogad septembrī salīdzinājumā ar aprīli šī tendence ir divkāršojusies, pieaugot līdz 67%. Arī mazākos uzņēmumos vadība aizvien biežāk atsakās no ilgtermiņa plānošanas. Piektā daļa uzņēmumu ar apgrozījumu līdz 50 000 latu savu darbu plāno uz laiku līdz diviem mēnešiem.

Aptaujā noskaidrots, ka pēdējā pusgada laikā mazo un vidējo uzņēmumu vadītāju bažas visvairāk pieaugušas saistībā ar debitoru parādu esamību un palielināšanos, ar preču noieta tirgiem un ar apgrozāmo līdzekļu esamību. Kopumā pašlaik visvairāk uzņēmējus uztrauc jautājums par nodokļu nomaksu (47%) un jauno noieta tirgu esamību (46%).

Aptaujas rezultātā gūtie rezultāti liecina, ka kopumā kopš šā gada aprīļa uzņēmēju viedoklis par uzņēmējdarbības stāvokli Latvijā nav mainījies: 91% uzņēmēju (šogad aprīlī — 89%) atzīst, ka tas ir pasliktinājies, 6% uzskata, ka palicis tāds pats un 3% norāda, ka situācija pat ir uzlabojusies.

Mazo un vidējo uzņēmumu aptauja tika veikta 2009. gada martā, aprīlī un septembrī, izmantojot telefoninterviju metodi. Pētījumā tika iesaistīti 500 uzņēmumu vadītāji pavasarī un 510 vadītāji rudenī.