Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dobelis kolēģim: «Okupant, turi muti ciet!»

Ceturtdien, debatējot par grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības likumā, Saeimas deputāts Juris Dobelis (TB/LNNK) pēkšņi vērsās pret saviem politiskajiem oponentiem.

Uzkāpis tribīnē, vispirms Dobelis vērsās pret «Saskaņas centra» deputātu Aleksandru Golubovu, sakot: «Okupant, turi muti ciet!»

Pēc šā paziņojuma Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze viņu apsauca, norādot, ka deputātam var tikt liegta tālāka debatēšana.

Taču Dobelis aizrādījumu neņēma vērā un vēl niknāk paziņoja: «Nāvi okupantiem!»

Arī pēc šā paziņojuma viņš saņēma Daudzes aizrādījumu un brīdinājumu par izraidīšanu.

Saeimas deputātu ētikas kodekss gan nosaka: deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus; deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju.

Kodekss arī noteic: deputāts respektē cilvēktiesības un argumentācijai neizmanto atsaukšanos uz sava oponenta rasi, dzimumu, ādas krāsu, tautību, valodu, reliģisko pārliecību, sociālo izcelsmi vai veselības stāvokli.

Dobeļa uzrunu oponentam skatieties «Panorāmas» sižetā!.