Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers rīkos diskusiju par sabiedrisko mediju darbību

Ņemot vērā viedokļu rezonansi, ko izraisījusi pēdējā laikā publiskajā telpā aktualizētā diskusija par abu sabiedrisko mediju — Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio — turpmāko darbību, premjerministrs Valdis Dombrovskis (JL) ierosina nekavējoties sākt atklātu un profesionālu diskusiju par jauna sabiedriskā medija nākotnes modeli, pārraudzības un vadības principiem, portālu «Apollo» informēja premjera preses sekretāre Līga Krapāne.

Dombrovskis aicina Nacionālo radio un televīzijas padomi, Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadītāju, Saeimā pārstāvēto koalīcijas frakciju pārstāvjus, resoru pārstāvjus, kā arī paša izvirzītus mediju ekspertus — Arvilu Ašeradenu, Intu Brikši, Andu Rožukalni, Jāni Domburu, Ediju Bošu, Dmitriju Petrenko, Ģirtu Ozolu — uz pirmo atklāto sanāksmi 23. septembrī Ministru kabineta Zaļajā zālē.

Diskusijas rezultātā viņš ierosina vienoties par darba grupas izveidošanu, tās turpmāku rīcību, mērķiem un laika plāniem.

Premjerministrs pilnībā piekrīt viedoklim, ka finansējuma samazinājums apdraud sabiedrisko raidorganizāciju līdzšinējo darbības un saimniekošanas modeli pēc būtības.

«Tādēļ nekavējoši vajadzīga diskusija un no tās izrietoša profesionāli pamatota rīcība ar mērķi izveidot un vidējā termiņā kvalitatīvi nostiprināt jaunu sabiedrisko mediju. Budžeta finansējuma samazinājums nedrīkst kļūt par iemeslu sabiedrisko mediju nozīmes mazināšanai un degradēšanai. Līdzīgi kā citās valsts finansētajās jomās, arī sabiedriskajos medijos šis laiks būtu izmantojams kvalitatīvām pārmaiņām, nevis eksistenciālai «pārziemošanas» taktikai,» norāda valdības vadītājs.

Viņš kā vienīgo risinājumu šajā situācijā saredz abu mediju darbības modeļa reformēšanu, balstoties uz nozares profesionāļu izstrādātu un sabiedrībā izdiskutētu sabiedriskā medija koncepciju un nākotnes vīziju, kuras pamatā būtu pāreja no vienprofila medija uz integrētu multimediālu organizāciju.

«Uzskatu, ka visi iepriekš minētie jautājumi ir neatliekami un izskatāmi kopsakarībās, tādējādi nonākot pie kvalitatīvākā risinājuma — dinamiska un konkurētspējīga sabiedriska medija koncepcijas, kas integrējama Elektronisko mediju likuma normās,» uzskata Dombrovskis.