Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Igaunijas mākslas muzejs «KUMU» 2009. gada rudenī

«KUMU» mākslas muzeja trešā starptautiskā rudens konference «Kas paliks no mūsu pasaules pēc mums?» («What About Our World After Us?») notiks 18. un 19. septembrī, koncentrējoties uz 21. gadsimta muzeju krājumu pamatprincipiem. Muzeju gada ietvaros «KUMU» iepazīstina ar Eiropas pazīstamāko mākslas muzeju krājumiem.

Piektdien, 25. septembrī, plkst. 16.00 «KUMU» auditorijā «Alte Pinakothek» agrīnās vācu un Nīderlandes glezniecības kuratora dr. Martina Šeiva lekcija «Agrīnā vācu un Nīderlandes glezniecība (1350–1550) Alte Pinakothek krājumos». Ieeja uz lekciju bez maksas, sinhronais tulkojums igauņu valodā.   

  • «I Love Malmö»

11.09.2009.–17.10.2010. (V stāvs)

Ziemeļvalstu laikmetīgās mākslas izstāde no Malmes Mākslas muzeja krājumiem. Izstāde «I Love Malmö» iepazīstina ar Ziemeļvalstu mākslas dažādu laika posmu darbiem, izstādes centrālo asi veido tā sauktais Ziemeļvalstu mākslas pagājušā gadsimta 90. gadu brīnumainais sprādziens. Izstādes «I Love Malmö» emocionālais pamats, pēc «KUMU» kuratoru vārdiem, «no vienas puses, radītajā sajūsmā atklāt paslēptās dārglietas, no otras puses, Igaunijas mākslas interesentiem tā ir ļoti aptveroša un plaša laikmetīgās mākslas mācību stunda».  
Seko seminārs 9.10.2009.

  • HARRO! Somijas popmākslas klasiķis

2.10.2009.–7.02.2010. (IV stāvs)

Gleznotājs Haro Koskinens (dzimis 1945. gadā Turku) kļuva pazīstams ar sabiedrības kritiku, popmākslai raksturīgo bilžaino pasauli, īpaši ar rozā un dzeltenajām cūkām, kas dzīvo savu dzīvi cūkrealitātē. Haro daiļradē lūzums notika 1969. gadā, kad, būdams vēl jauns mākslinieks, viņš bija spiests cīnīties par mākslinieciskās izteiksmes brīvību. 1969. gadā radītā gandrīz četrmetrīgā darba «Cūkmesija» attēli nokļuva laikrakstos, un to uzskatīja par Dieva zaimošanu. Pēc tam mākslinieku sāka vainot arī valsts ģerboņa apgānīšanā («Cūkģerbonis», 1969). Viss beidzās ar to, ka tika ierosināta lieta pret mākslinieku par Dieva zaimošanu. Pakāpeniski kritika pret viņa darbiem atmaiga, un cūka kļuva par publikas mīlētu mākslas darbu varoni.

Izstāde veidota sadarbībā ar Turku Mākslas muzeju. Projektu atbalsta Somijas Mākslas apmaiņas fonds (FRAME).   

  • Normandijas gleznotāji

16.10.2009.–10.01.2010. (III stāvs)

Normandija modernisma mākslas vēsturē ir ļoti nozīmīga. Kopš 19. gadsimta sākuma šis Francijas novads kļuvis par daudzu mākslinieku iemīļotu vietu: skaistas ainavas, ciematu dzīves vienkāršība, vietējās paražas un klusums māksliniekus no Parīzes trokšņa vilināja uz Normandijas piekrasti. Nostiprinājās Normandijas un gleznotāju savstarpējās ciešās saites. Angļu mākslinieks Viljams Terners un Ričards Boningtons pārvarēja Lamanša jūras šaurumu un savā mākslā pievērsās Normandijas ainavai. Viņu radītais izteiksmes veids iespaidoja arī franču gleznotājus.  

    

  • Popmāksla «Forever»!

27.11.2009.–marts, 2010 (Lielā zāle)

Pārskata izstāde par Igaunijas popmākslas attīstību un atšķirīgajām ideoloģijām, sākot no pagājušā gadsimta 60. gadu beigām. Izstāde akcentē popkultūras iespaidīgo ienākšanu tā laika padomju kultūrā un tās nepārtrauktās mutācijas daudzās mākslinieku paaudzēs līdz pat mūsdienām.