Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iedzīvotāji satraukti par pilsētas mūra remontu Vecrīgā pie Pulvertorņa

Vairāki rīdzinieki pauduši satraukumu par pilsētas aizsargmūra fragmenta un Rāmera torņa remontu Vecrīgā pie Pulvertoņa, iepretim Jēkaba kazarmām.

Darbus veic SIA «Armostil» pēc pašvaldības SIA «Rīgas nami» pasūtījuma. Apkārt mūrim izveidotas sastatnes, pa kurām vēl vakar rosījās strādnieki, centīgi un skaļi darbodamies ar pneimatiskajiem āmuriem. Šodien gan darbi nenotiek.

Vairāki rīdzinieki  pauda sašutumu un neizpratni par notiekošo, norādot, ka darbi tiekot veikti barbariski - ar pneimatiskajiem āmuriem, neievērojot vēsturiskās vērtības, tāpat arī mūris mākslīgi tiekot padarīts «vēsturiskāks», aizstājot jaunākos ķieģeļus ar vecākiem.

«Rīgas namu» valdes priekšsēdētājs Andris Lācis  pastāstīja, ka Rāmera tornis un blakus esošais mūris bijis avārijas stāvoklī, tādēļ tagad tiek veikti avārijas novēršanas darbi.

«Remonta darbi notiek, jo tiem ir jānotiek - veikti vairāki apsekojumi un konstatēts avārijas stāvoklis - krīt ķieģeļi, apkārtējie koki aug, un, ja vēlamies, lai cilvēki iet garām, tad šī vieta ir jāsaved kārtībā. Darbi noteikti tiks pabeigti līdz salam,» skaidroja Lācis.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) vadītāja vietnieks Jānis Asaris  skaidroja, ka Rāmera tornī notiekot salīdzinoši jaunā poļu restauratoru mūrējuma «pielabošana» un darbi esot saskaņoti ar inspekciju.

«VKPAI kontrolēs, vai darbi tiek veikti atbilstoši saskaņojumiem un vai nenotiek neatļautas darbības,» solīja Asaris.

Kā liecina Iepirkumu uzraudzības biroja interneta mājaslapā pieejamā informācija, par avārijas stāvokļa novēršanu Trokšņu ielā 13 «Rīgas nami» noslēguši līgumu ar SIA «Armostil». Līguma summa ir 38 084 lati bez pievienotās vērtības nodokļa. Konkursā kopā bija pieteikušies trīs pretendenti.

Rāmera tornis ir 13.gadsimta pirmajā pusē celts četrstūrains aizsargmūru tornis. 16.gadsimtā, kad aizsardzības mūris bija zaudējis savu militāro nozīmi, to no abām pusēm pamazām apbūvēja ar dzīvojamām ēkām.

1913.gadā nojaucot ēkas Trokšņu ielā atklājušās Rāmera torņa paliekas - trīs sienas divu stāvu augstumā. 20.gadsimta 70.gados veikti arheoloģiskie izrakumi, bet no 1985. līdz 1987.gadam Rāmera tornis un aizsargmūra fragments restaurēti.