Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Piketētājus pārsteidz Saeimas «kultūras cilvēku» balsojums

Neraugoties uz to, ka parlaments ceturtdien atbalstīja [s:27223], Dzīvnieku aizsardzības organizācijas un atbalstītāji (DABA) turpinās cīņu par demokrātisku un tiesisku likumdošanas procesu valstī. Tā portālam «Apollo» pavēstīja organizācijas «Dzīvnieku SOS» pārstāve Laura Karnīte.

Dzīvnieku aizsardzības ētikas padome un DABA aicinās atbildīgās amatpersonas izvērtēt publiskajā telpā izskanējušos apgalvojumus, ka uzņēmums, kura interesēs likums tika grozīts, nežēlīgās kaušanas metodes plāno ieviest nedēļas laikā pēc jaunā likuma spēkā stāšanās, lai gan Zemkopības ministrija vēl tikai sāk izstrādāt normatīvo regulējumu šādu kautuvju darbībai un kāvēju sertifikācijai.

Tāpat tiks lūgts Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vērtēt procedūras neievērošanu vienā no balsojumiem par likuma grozījumiem, kurā saskaņā ar balsošanas rezultātiem it kā ir piedalījies deputāts Vents Armands Krauklis (TP), lai gan balsošanas laikā viņš pie Saeimas diskutēja ar piketētājiem.

«Kaut arī pagaidām nav iespējams novērst politiskā biznesa likumprojektu «bīdīšanu» Saeimā, plašā sabiedrības rezonanse un aktīva sabiedrības iesaistīšanās lika daudziem deputātiem mainīt vai precīzi formulēt savu nostāju šajā būtiskajā jautājumā, un tas apliecina pilsoniskās sabiedrības nozīmi likumdošanas procesa uzraudzībā,» norāda Dzīvnieku aizsardzības ētikas padomes priekšsēdētāja Solvita Vība.

Aptuveni 300 piketētājus, kas pulcējās pie Saeimas