Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV piešķirs trīs miljardus dolāru videi draudzīgu automašīnu tehnoloģiju izpētei

ASV Pārstāvju palāta apstiprinājusi ierosinājumu piešķirt trīs miljardus dolāru (1,4 miljardus latu), lai veicinātu izpēti jaunākās paaudzes akumulatoru un citu elektrisko automašīnu tehnoloģiju jomā.

Likumprojekts, kuru ierosināja Mičiganas štata pārstāvis Gerijs Pīterss, paredz arī tehnoloģiju programmas izveidi komerciāliem kravas automobiļiem un smagajai mašīnbūvei.

ASV valdība pēdējo mēnešu laikā ir ievērojami palielinājusi finansējumu akumulatoru izpētei laikā, kad valsts autoražotāji cenšas uzlabot savu konkurētspēju un palielināt hibrīdautomašīnu ražošanu un izstrādāt elektriskos automobiļus.

Trešdien apstiprinātā likumprojekta ietvaros ASV Enerģētikas ministrija piecu gadu laikā izpētei atvēlēs trīs miljardus dolāru.

Ministrija arī pārrauga 25 miljardu dolāru (11,9 miljardu latu) vērtu aizdevumu programmu, kas galvenokārt paredzēta, lai iekšzemes un ārvalstu kompānijām palīdzētu reformēt to ražotnes un ASV tiktu vairāk ražoti degvielu taupoši automobiļi.

Moderno tehnoloģiju programmu finansēšana arī nepieciešama, lai ASV autoražotājiem palīdzētu ievērot stingrākus noteikumus attiecībā uz degvielu taupīšanu un kaitīgajiem izmešiem, kas spēkā stāsies 2012. gadā.

Pītersa plāns arī paredz palielināt automašīnu ražošanu Mičiganā, kur šogad piedzīvotā ASV autorūpniecības sektora straujā lejupslīde satricinājusi štata ekonomiku.