Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Almunja brīdina Latvijas politiķus ievērot vienošanos ar aizdevējiem

Premjers Valdis Dombrovskis (JL) ceturtdien Briselē tikās ar Eiropas Komisijas ekonomikas un monetāro lietu komisāru Hoakinu Almunju. Tikšanās laikā Almunja premejram paudis turpmāku atbalstu Latvijas valdības darbam, taču brīdinājis arī iespējamos valdības «šūpotājus».

Ministru kabineta Komunikācijas departamenta konsultante Zanda Šadre portālam «Apollo» pavēstīja, ka tikšanās laikā Dombrovskis iepazīstināja komisāru ar valdības plānu krīzes pārvarēšanai. Kā zināms, plāns ietver trīs punktus – budžeta izdevumu samazināšanu saskaņā par parakstīto vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem, «sociālā spilvena» izveidošanu, kas ietver dažādus pasākumus sociāli neaizsargātajām grupām, kā arī ekonomikas stimulēšanu, kas iekļauj dažādus pasākumus, vienkāršojot Eiropas Savienības fondu apguvi un atbrīvojot uzņēmējdarbību no birokrātiskajiem šķēršļiem.

Dombrovskis ar komisāru pārrunāja nākamā gada budžeta veidošanu un budžeta pieņemšanas laiku, kā arī izklāstīja valdības prioritātes, starp kurām ir izglītība, veselība un Eiropas Savienības fondu apgūšana. Ministru prezidents izklāstīja valdības jauno pieeju budžeta veidošanai, kas ir balstīta uz valsts funkciju izvērtēšanu, nosakot, kuras no tām ir svarīgas, pārskatāmas vai nododamas privātajam sektoram.

Savukārt Almunja tikšanās laikā pauda nostāju, ka Latvijas valdībai šobrīd ir svarīgi izstrādāt nākamā gada budžetu saskaņā ar vienošanos, uzsverot, ka jebkuri citi varianti valstij būtu postoši. Almunja vēlreiz pauda pārliecību, ka programma, par kuru Latvijas valdība ir vienojusies ar starptautiskajiem aizdevējiem, ir absolūti nepieciešama, lai saglabātu valsts maksātspēju un ļautu valstij iziet no krīzes tuvāko gadu laika.

Almunja arī sacījis, ka ekonomiskā situācija Eiropas Savienībā uzlabojas, un tas palīdzēs arī Latvijai ātrāk izkļūt no grūtībām.

Runājot par politisko diskusiju Latvijā saistībā ar nākamā gada budžeta sastādīšanu, Almunja izteica uztraukumu un uzsvēra, ka, viņaprāt, to politisko partiju rīcība, kuras ir parakstījušas vienošanos, taču izliekas, ka šāda vienošanās vairs nav saistoša, ir uzskatāma par bezatbildīgu.

Almunja sagaida no Latvijas politiķiem atbildīgus lēmumus un rīcību atbilstoši parakstītajai vienošanās ar starptautiskajiem aizdevējiem par nākamā gada budžetu.