Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV raķetes Polijā un Čehijā tomēr izvietos

ASV prezidents Baraks Obama ceturtdien paziņoja, ka Vašingtona izšķīrusies par jaunu pieeju pretraķešu aizsardzībai, izvēršot sistēmu, kas labāk spēs novērst Irānas radītos draudus.

Savā īsajā uzrunā Obama piebilda, ka jaunā pieeja paredz izmantot pārbaudītas un efektīvas tehnoloģijas.

Preses konferencē, kas sekoja Obamas paziņojumam, aizsardzības ministrs Roberts Geits uzsvēra, ka ASV joprojām gatavojas izvietot raķetes Polijas un Čehijas teritorijā, tikai tas varētu notikt 2015.gadā.

Geits sacīja, ka sākotnēji Eiropas sabiedroto aizsardzību paredzēts nodrošināt ar «Aegis» sistēmas kuģiem, uz kuriem tiks izvietotas pārtvērējraķetes, bet uz sauszemes bāzētā aizsardzības sistēma tiks izvērsta otrajā fāzē ap 2015.gadu.

«Mums tagad ir iespēja izvērst jaunus sensorus un pārtvērējus Eiropas ziemeļos un dienvidos, kas tuvākajā laikā var nodrošināt pretraķešu aizsardzības aizsegu pret tūlītēju apdraudējumu no Irānas un citiem,» norādīja ministrs.

«Sākušās konsultācijas ar sabiedrotajiem, pirmkārt, ar Poliju un Čehijas Republiku, par uz sauszemes bāzētu raķešu «SM-3» versijas un citu sistēmas elementu [izvietošanu],» piebilda Geitss.

«Lai gan Irānas tāla darbības rādiusa raķešu draudi nav tik tūlītēji, kā mēs domājām iepriekš, šī sistēma mums ļaus šos draudus iekļaut nākotnes aizsardzības spējā, tiem attīstoties,» norādīja Pentagona vadītājs.