Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latviešu zaglis Anglijā: «Nav maizes, nav darba. Piedodiet.»

Arī ārvalstīs dzīvojošie latvieši krīzes laikā nespēj atrast vai zaudē darbu. Turklāt dažs, palicis bez ienākumiem, pievēršanas noziedzībai.

Kāds vīrs no Latvijas, kurš Lielbritānijā bija ieradies darba meklējumos, palicis bezdarbniekos un aplaupījis trīs mājas Vusteršīras grāfistē, atsaucoties uz Anglijas medijiem, raksta «Latvijas Avīze».

Druvis Ruiga nelūgts ieradās kādā fermā Vīkā, kas atrodas Peršoras tuvumā, kā arī divās mājās Virpaidlā. Zaglis izmantojis fermas un māju īpašnieku prombūtni. Kā stāstījis Vusteršīras apgabala tiesas izmeklētājs, Ruiga esot nozadzis dažas vīna pudeles, digitālo fotokameru, pārtiku un stipros alkoholiskos dzērienus.

Pēdējās aplaupītās mājas kaimiņi izdzirdējuši iedarbojamies signalizācijas ierīces un zagli notvēruši piemājas dārza krūmos. Kad ieradusies policija un Ruigu, kurš turklāt bijis reibumā, arestējusi, viņš tik vien kā spējis pateikt: «Nav maizes, nav darba. Piedodiet.»

41 gadu vecais Ruiga, kurš Lielbritānijā ieradies pelnīt naudu, likumu iepriekš neesot pārkāpis. Iet aplaupīt mājas viņu pamudinājis darba un pajumtes zaudējums.

Tiesnesis Patriks Tomass, kurš Ruigam piesprieda deviņus mēnešus cietumā, sacījis: «Te mēs redzam vīru, kurš tā vietā, lai kārtīgi strādātu, bija izvēlējies pavisam aplamu ceļu savu problēmu risināšanai.» Pēc soda izciešanas Ruiga no Lielbritānijas tikšot izraidīts.

Vietējā cietumā latvietis jutīšoties vientuļš, jo tur nav neviena cita, ar ko parunāties dzimtajā valodā, teikts raksta noslēgumā.