Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ābiķis: Šķēle vairs nekad nevadīs valdību

Nu jau par Tautas partijai (TP) nevēlamu biedru kļuvušais Dzintars Ābiķis norāda, ka savulaik brīdinājis partijas biedrus nekļūt augstprātīgiem. Viņš pauž nožēlu, ka liela daļa partijas biedru šo ieteikumu nav ņēmuši vērā.

Ābiķis gan neuzskata, ka TP patlaban notiktu kāda šķelšanās, taču nosauc iemeslu, kāpēc daļa biedru partiju varētu pamest. «Runāt par šķelšanos ir pārāk skaļi. Ir dažādu viedokļu pastāvēšana, kas nav traģiski. Neesmu vienīgais, kas TP uzskata, ka vairāk jāsadarbojas ar esošo valdību.»  

Politiķis norāda, ka jau pēc parlamenta vēlēšanām partiju brīdināja nekļūt augstprātīgiem. «Jau pirmajā naktī pēc vēlēšanām teicu, ka, Dieva dēļ, nekļūsim augstprātīgi. Diemžēl praksē izrādījās pretējais — valdības vadītājs neieklausījās padomos. Tāpēc savulaik aicināju [Aigaru] Kalvīti aiziet, jo viņš neieklausījās cilvēkos.»

Jautāts, vai TP dibinātājs Andris Šķēle varētu atgriezties aktīvajā politikā, Ābiķis šādu iespēju neizslēdza. «Šķēles atgriešanās ir reāla. Tas varētu novest pie tā, ka biedri no partijas aizietu. Šķēle var paaugstināt partijas reitingu, taču ne ievērojami. Turklāt viņš nekad vairs nevar vadīt valdību, jo viņam vairs nav tādas uzticamības sabiedrībā kā agrāk.»

Ābiķis vēl nav informēts, vai viņu izslēgs no partijas, kā iepriekš brīdināts.