Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Alūksnē pabeigs ūdens atdzelžošanas stacijas būvniecību

Oktobra sākumā Alūksnē noslēgsies dzeramā ūdens sagatavošanas jeb atdzelžošanas stacijas būvniecība, taču jau kopš 1. septembra atdzelžošanas stacija strādā testa režīmā, un patērētāji saņem attīrītu dzeramo ūdeni, informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Patlaban objektā pabeigta lielākā daļa darbu, šonedēļ vēl turpinājās grīdas flīzēšana vienā no stacijas telpām, piebraucamo ceļu bruģēšana un apkārtnes labiekārtošana, kā arī dažādi sistēmas regulēšanas darbi.

Kā atzina Aploka, Alūksnes iedzīvotāji, kas saņem ūdeni no pilsētas centralizētās ūdensapgādes sistēmas, iespējams, jau būs pamanījuši, ka uzlabojusies ūdens kvalitāte. Ūdens, kas stacijā tiek piegādāts no artēziskajiem urbumiem Smilšu ielā, caur filtriem tiek attīrīts ne tikai no paaugstinātā dzelzs satura, bet arī no mangāna.

Objekta ģenerāluzņēmēja AS «Per Aarsleff» pārstāvis Eduards Burijs uzsver, ka kontrolējošās institūcijas regulāri veic ūdens kvalitātes pārbaudi. Tā liecina, ka ūdens kvalitātei ir tendence uzlaboties. Patlaban piegādātajā dzeramajā ūdenī dzelzs saturs ir 0,2 miligrami vienā litrā. Neatdzelžotajā ūdenī, ko iedzīvotāji saņēma līdz šim, tas sasniedza pat trīs līdz 3,3 miligramus litrā. Stacijas darbības otrajā dienā dzelzs saturs bija samazinājies jau līdz 0,5 miligramiem litrā ūdens. Ministru kabineta noteikumi par dzeramā ūdens obligātās nekaitīguma un kvalitātes prasībām paredz, ka dzelzs saturs vienā litrā dzeramā ūdens nedrīkst būt lielāks par 0,4 miligramiem.

«Pagaidām jaunā sistēma strādā izmēģinājuma režīmā. Speciālisti vērtē tās darbību un regulē. Vēlamies panākt vēl labāku ūdens kvalitāti, nekā tas ir pašreiz. Iedzīvotāji pagaidām vēl ūdens kvalitātes uzlabošanos neizjūt pilnībā, jo būs vajadzīgs laiks, līdz ūdensvadi būs attīrījušies no nogulsnēm,» uzsver SIA «Rūpe» valdes loceklis Valfrīds Vilks.

Šonedēļ objektā ieradās būvfirmas pārstāvji, lai stacijas darbiniekus apmācītu strādāt ar vietējo laboratoriju, kur arī būs iespējams veikt nelielas ūdens kvalitātes analīzes.

Otrdien, 22. septembrī, tiks veikta ūdensapgādes sistēmas pārbaude pilnā režīmā, līdz ar to pilsētā būs ūdens piegādes traucējumi.

Projektu «Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseina pilsētās» 66% apmērā finansē no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļiem, pārējo līdzfinansējumu veido valsts budžeta, Alūksnes pašvaldības un SIA «Rūpe» līdzekļi.