Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā pie Brīvdabas muzeja plāno būvēt «Rimi» lielveikalu

«Rimi Baltic» piederošā nekustamo īpašumu kompānija «Plesko Real Estate» plāno būvēt jaunu lielveikalu Rīgā, Brīvības gatvē, netālu no Brīvdabas muzeja.

Būvniecības iecerē paredzēts Brīvības gatvē 448 uzbūvēt tirdzniecības centra ēku ar kopējo stāvu platību 1482 kvadrātmetri, kā arī 44 autostāvvietas. Piebraukšana ēkai paredzēta no Brīvdabas gatves un jaunprojektētas ielas.

Esošā apbūve uz zemes gabala ir nojaukta saskaņā ar akceptēto nojaukšanas projektu.

Būvniecības iecere skatīta Būvvaldes padomes sēdē šā gada februārī, un, ņemot vērā, ka zemes gabals atrodas pilsētbūvnieciski nozīmīgā vietā pie pilsētas maģistrālās ielas un Brīvdabas muzeja tiešā tuvumā, lai nodrošinātu vietas statusam atbilstošu arhitektūras kvalitāti, tika pieņemts lēmums par atklāta arhitektūras ideju konkursa rīkošanu.

Septembra sākumā Būvvaldē tika saņemts pasūtītāja pilnvarotās personas SIA «Depo projekts» iesniegums ar lūgumu atkārtoti izskatīt būvniecības ieceri.

Būvvaldes padome vakar nolēma: ņemot vērā, ka zemes gabals atrodas pilsētbūvnieciski nozīmīgā vietā pie pilsētas maģistrālās ielas un Brīvdabas muzeja tiešā tuvumā, būvniecības iecere jāskata Rīgas pilsētas arhitekta kolēģijā.

«Plesko Real Estate» nodarbojas ar nekustamo īpašumu pirkšanu, pārdošanu, apsaimniekošanu, būvniecību un tirdzniecības telpu iznomāšanu.

«Plesko Real Estate» pilnībā pieder «Rimi Baltic AB» - holdinga kompānijai, kas plāno un uzrauga «Rimi» grupas darbību Baltijas valstīs, tostarp ir Latvijas mazumtirgotāja «Rimi Latvia» īpašniece. «Rimi Baltic» ir Zviedrijas mazumtirdzniecības kompānijas ICA meitasuzņēmums.

«Rimi Baltic» grupas veikalu pārdošanas apjoms, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli, šogad samazinājies par 8,8%, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, aģentūru LETA informēja SIA «Rimi Latvia» mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa.

«Rimi Baltic» pārdošanas apjoms no 2009.gada janvāra līdz augusta beigām sasniedzis 791,4 miljonus eiro (555,5 miljonus latu).

Kā ziņots, tirdzniecības kompānijas «Rimi Latvia» konsolidētais apgrozījums pagājušajā gadā sasniedzis 464,99 miljonus latu, bet peļņa pēc nodokļiem un pirms mazākuma interesēm bijusi 13,18 miljoni latu, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA «Lursoft» informācija.

Koncerna apgrozījums pieaudzis par 17,1% - 2007.gadā šis rādītājs bija 397,23 miljoni latu. Savukārt «Rimi Latvia» konsolidētā peļņa pieaugusi 3,7 reizes, jo 2007.gadā koncerns nopelnīja 3,53 miljonus latu.

Koncerna vadošās sabiedrības SIA «Rimi Latvia» peļņa pērn sasniegusi 14,43 miljonus latu, kas ir 3,5 reizes vairāk nekā 2007.gadā, kad mātesuzņēmums nopelnīja 4,16 miljonus latu.

SIA «Rimi Baltic» apgrozījums 2008.gadā bijis 6,47 miljoni latu, kas ir par 22,7% vairāk nekā 2007.gadā, kad šis rādītājs bija 5,27 miljoni latu. Pērn uzņēmums nopelnījis 127 439 latus, kas ir par 33,9% mazāk nekā 2007.gadā, kad peļņa bija 192 841 lats.

«Rimi Baltic» izveidota 2002.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 302 000 latu, bet kā darbības veids arī minēta mazumtirdzniecība nespecializētajos veikalos. Arī SIA «Rimi Baltic» pilnībā pieder Zviedrijā reģistrētajai «Rimi Baltic AB».

«Rimi Baltic» vada 243 veikalus Baltijā, no kuriem 77 atrodas Igaunijā, 101 - Latvijā un 65 - Lietuvā.

Žurnāla «Kapitāls», «IBS Prudentia» un biržas 2008.gada pētījumā «101 vērtīgākais Latvijas uzņēmums» «Rimi Latvia» ar uzņēmuma vērtību 101,38 miljoni latu ierindojas 22.vietā.