Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daugavpils domes vadība negrasās labprātīgi atkāpties

Mazākumā palikusī Daugavpils domes koalīcija pašvaldības vadības grožus atdot negrasās, aģentūrai LETA uzsvēra Daugavpils domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Līvija Jankovska (LSDSP).

«Mēs jau iepriekš esam vērsušies pie pārējiem domē ievēlētajiem politiskajiem spēkiem ar aicinājumu pievienoties koalīcijai un kopīgi strādāt. Sarunas par sadarbību ar opozīcijas pārstāvjiem notiek arī patlaban,» stāstīja Jankovska.

Opozīcijas līdzšinējo darbību domes priekšsēdētāja vietniece raksturoja kā destabilizējošu, kuras dēļ tiekot traucēts normāls pašvaldības darbs, kā rezultātā cieš visa pilsēta.

Nepieņemama Jankovskai šķiet arī opozīcijas nostāja par to, ka koalīcija Daugavpils domē būtu veidojama tikai no deputātiem ar partejisku piederību. Tādējādi diviem deputātiem, kas pēc ievēlēšanas pašvaldības izstājušies no partijām, iespējas iesaistīties koalīcijas darbībā būtu liegtas.

«Lai arī vieni deputāti domē atbalsta koalīciju, citi — opozīciju, kopīgs darbs pilsētas labā pašvaldībā nav apstājies. Vienīgais klupšanas akmens ir opozīcijas centieni atgriezties pie Daugavpils domes vadības,» piebilda Jankovska.

Kā ziņots, Daugavpils domē pārstāvētās partijas — «Latgales tauta», Daugavpils pilsētas partija (DPP) un LPP/LC — vienojušās par koalīcijas izveidi, liecina partiju publiskotā informācija. Jaunizveidotā koalīcija apvieno astoņus no 15 Daugavpils domes deputātiem, līdz ar to domē patlaban pie varas esošie politiskie spēki palikuši mazākumā.

Paziņojumu par koalīcijas izveidi parakstījis Daugavpils domē līdz šim koalīcijā bijušās partijas «Latgales tauta» līderis Grigorijs Ņemcovs un opozīcijā esošo DPP un LPP/LC līderi Vitālijs Azarevičs un Jānis Lāčplēsis.

Koalīcijas izveides nepieciešamību politisko spēku līderi pamatojuši ar vajadzību steidzami veikt pasākumus, kas palīdzētu izvest pilsētu no ekonomiskās krīzes.

Lai nodrošinātu efektīvu pilsētas pārvaldi, krīzes pārvarēšanu un turpmāko pilsētas attīstību, jaunizveidotā koalīcija aicinājusi arī citus Daugavpils domē pārstāvētos politiskos spēkus vienoties kopīgā darbā.

Jaunizveidoto koalīciju pārstāvošais Daugavpils domes deputāts Ivars Šķinčs (LPP/LC) aģentūrai LETA skaidroja, ka vadības maiņa Daugavpils domē šādā situācijā būtu tikai loģiska parādība. Sakot, ka patlaban koalīcijai notiekot sarunas arī pārējiem Daugavpils domē pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, konkrētu datumu, kad tas varētu notikt, viņš gan nenosauca.

Šķinčs neizslēdza iespēju, ka koalīcijai varētu pievienoties arī Daugavpils domē patlaban pie varas esošā LSDSP. Lai arī sarunas ar minēto politisko spēku pagaidām nenotiek, sadarbības piedāvājums viņiem esot izteikts.

LETA jau informēja, ka 1. septembrī aizklātā balsošanā no amata tika atbrīvots Daugavpils domes priekšsēdētājs Rihards Eigims (LSDSP), kurš gan tajā pašā vakarā savu amatu atguva.