Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No VOAVA Rezerves fonda pirmajā pusgadā izlietots 31 651 lats

Šā gada pirmajos sešos mēnešos no Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) Rezerves fonda izlietoti 31 651,53 lati, liecina VOAVA sniegtā informācija.

Visa šī summa izlietota dažādu prasību izpildei, kuras noteiktas veselības aprūpes jomu regulējošos starptautiskajos līgumos, bet citiem mērķiem, tas ir, veselības aprūpes reformas nodrošināšanai un pakalpojumu sniedzēju struktūras optimizācijai, neplānotiem pasākumiem, kas saistīti ar sabiedrības informēšanu par veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas iespējām, kā arī neplānotu pacientu skaita izmaiņu gadījumiem.

Līdz ar to atlikums Rezerves fondā pirmā pusgada beigās bija 65 348,47 lati, kas ir par 6715,17 latiem vairāk, nekā bija plānots. Kopumā gadam VOAVA Rezerves fondā pieejamie līdzekļi ir 97 000 latu.

Rezerves fonda līdzekļus veido valsts budžeta līdzekļi atbilstoši likumam par valsts budžetu kārtējam gadam un līdzekļi, ko ieskaita citas Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstis par viņu pilsoņiem sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem Latvijas Republikā.

Rezerves fonda līdzekļus izmanto, ja neplānoti mainās pacientu skaits, izņemot epidēmiju gadījumus atbilstoši epidemioloģisko drošību regulējošiem normatīvajiem aktiem, prasību izpildei, kuras noteiktas veselības aprūpes jomu regulējošos starptautiskajos līgumos un Eiropas Savienības tiesību aktos par sociālās drošības shēmu piemērošanu personām, kas pārvietojas Eiropas Savienības teritorijā, kā arī pasākumiem, kas saistīti ar sabiedrības informēšanu par veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas iespējām, un veselības aprūpes reformas nodrošināšanai un pakalpojumu sniedzēju struktūras optimizācijai.

Rezerves fonda līdzekļu piešķiršanai iesniegtos priekšlikumus izskata Veselības ministrijas noteikta Rezerves fonda izmantošanas priekšlikumu izvērtēšanas komisija. Komisijas lēmumus par līdzekļu piešķiršanu apstiprina veselības ministrs.