Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tikai trešdaļa iedzīvotāju atbalsta eiro ieviešanu Latvijā

Kopumā tikai 37% Latvijas iedzīvotāju atbalsta Latvijas pievienošanos eirozonai , liecina sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS augustā veiktā aptaujā.

No tiem, kas atbalsta eiro ieviešanu Latvijā, 13% ir tādu, kuri to pilnībā atbalsta, bet 24% atbalsta. Savukārt mazāk nekā puse jeb 48% iedzīvotāju eiro ieviešanu Latvijā neatbalsta (25% - pilnībā neatbalsta, 23% - drīzāk neatbalsta).

Salīdzinot ar 2008. gadā veiktās aptaujas rezultātiem, šogad ir nedaudz palielinājies iedzīvotāju īpatsvars, kas atbalsta eiro ieviešanu Latvijā, tomēr kopumā eiro ieviešanas atbalstītāju īpatsvars šogad ir līdzīgs, kā laikā no 2003. līdz 2007. gadam. Jāatzīmē, ka arī eiro ieviešanas pretinieku īpatsvars pēdējos gados bijis stabils – apmēram 50% līmenī.

Eiro ieviešanu salīdzinoši biežāk atbalsta gados jaunāki cilvēki (vecumā no 18 līdz 34 gadiem), iedzīvotāji ar augstāko izglītību un augstiem ienākumiem, kā arī Rīgā dzīvojošie. Turpretī salīdzinoši retāk atbalstu eiro ieviešanai izteikuši iedzīvotāji ar pamatizglītību, nepilsoņi un lauku teritorijās dzīvojošie.