Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aiztur maluzvejniekus ar vairāk nekā 500 metriem tīklu

Šodien īsi pēc plkst.11.30 Saulkrastu novadā pie glābšanas stacijas tika aizturēti divi maluzvejnieki, tēvs ar dēlu, kuri no jūras bija izcēluši iepriekšējā dienā izliktus zivju tīklus vairāk nekā 500 metru garumā.

Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes Jūras kontroles daļas Salacgrīvas sektora inspektori bija novērojuši, ka tīklus maluzvejnieki jūrā izlika jau vakar vakarā. Lai veiktu likumpārkāpēju aizturēšanu, inspektori pieaicināja arī Nacionālo bruņoto spēku Krasta apsardzes karavīru, un šorīt jau ap plkst.5 devās uz jūras malu, lai slēpnī gaidītu, kad maluzvejnieki dosies pēc tīkliem.

Pēc tam, kad inspektori jau vairākas stundas bija vērojuši jūras krastu, ieradās gaidītie maluzvejnieki. 1970.gadā dzimušais tēvs ar gumijas laivu izgāja jūrā, bet 1993.gadā dzimušais dēls palika krastā.

Ap plkst.11.35 tēvs izairējās krastā, kur viņu sagaidīja dēls. Kā novēroja aģentūra LETA, tajā brīdī no slēpņa izgāja inspektori un karavīrs, kuri konstatēja, ka gumijas laivā ir ievērojams daudzums zivju tīklu un arī loms.

Lai noskaidrotu, kādus tieši zvejas rīkus maluzvejnieki izmantojuši, un cik liels ir viņu loms, ķērāji kopā ar aizturētajiem vīriešiem devās uz tuvējo autostāvvietu, kur savu transporta līdzekli bija atstājuši arī maluzvejnieki.

Kā novēroja LETA, aizturēti uzvedās mierīgi un nepretojās - paši nesa savu gumijas laivu un tīklus. Stāvlaukumā viņi uzrakstīja paskaidrojumus un inspektori abiem noformēja administratīvā pārkāpuma protokolus. Pa to laiku tika izmērīti arī nelikumīgajā zvejā izmantotie tīkli un nosvērts loms.

Inspektori konstatēja, ka maluzvejnieki jūrā bija izlikuši vairāk nekā 500 metrus zivju tīklu, kuros bija noķerti aptuveni trīs kilogrami asaru un četri kilogrami plekstu. Par šo lomu aizturētajiem nāksies kompensēt zivju resursiem nodarītos zaudējumus aptuveni 100 latu apmērā, turklāt papildus, saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 80.panta 2.daļu viņiem var tikt piemērots 200 līdz 500 latu naudas sods katram.

Gumijas laiva un tīkli tika konfiscēti.

Kā pastāstīja paši maluzvejnieki, šī nebija pirmā reize, kad viņi nodarbojušies ar nelegālo rūpalu. Aizturētais tēvs sacīja, ka nākamajā sezonā ar zveju plānojot nodarboties likumīgi, tāpēc viņš centīšoties iegūt nepieciešamo licenci.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes Jūras kontroles daļas Salacgrīvas sektora inspektors Jānis Brants, šogad maluzvejnieki «aktivizējušies» agrāk nekā parasti. Septembrī aizturēti gan nelikumīgie nēģu zvejnieki Aģes upē, gan lašu maluzvejnieki Salacā.

Kā piebilda Brants, saskaņā ar jauno kārtību, turpmāk par zvejas lieguma laikā nelikumīgi noķertām zivīm aizturētajiem zivju resursiem nodarītais zaudējums būs jāatmaksā pieckāršā apmērā. Piemēram, par neatļauti noķertu lasi lieguma laikā nāksies šķirties no 500 latiem, bet par nēģi - no 25 latiem.

Kā norādīja Brants, Valsts vides dienestam, tāpat kā citām valsts iestādēm, esot problēmas ar budžeta finansējumu, taču palīdzīgu roku sniedz dažādas organizācijas un privātpersonas, piemēram, mašķernieku klubs «Salacas krasts» atbalsta ar degvielu. Cīņā ar maluzvejniekiem iesaistās arī Nacionālo bruņoto spēku Krasta apsardze un tās kuģis «Klints».