Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sudraba: nevaram uzstādīt giljotīnu Doma laukumā

Ir tiesībsargājošās institūcijas, kurām konkrētos gadījumos jāpārbauda Valsts kontroles konstatētie pārkāpumi un jālemj, vai jāierosina kriminālprocess un jāmeklē vainīgais. Valsts kontrole nevar veikt šo darbu, atzīst Valsts kontroliere Inguna Sudraba.

«Tāpēc ir tiesībsargājošās institūcijas, mēs darām citu darbu. Mēs varam prasīt rīcību, bet nevaram piemērot sodus. Nemeklējam vainas pakāpi — tas ir izmeklētāju darbs,» par Valsts kontroles darbu Latvija Radio raidījumā «Krustpunktā» sacīja Sudraba.

Runājot par iepriekš vairākkārt pieminēto paraugprāvu, Sudraba pauda, ka Valsts kontroles uzdevums nav «uzstādīt giljotīnu Doma laukumā».

Visi gadījumi, kad Valsts kontrole revīzijās konstatējusi pārkāpumus, nodoti ģenerālprokuratūrai. «Tādu lietu ir vairāk nekā 90. Daļa beigusies ar disciplinārsodu, sākti kriminālprocesi, notiek izmeklēšana. Iztiesātas lietas nav nevienas,» sacīja Sudraba.

Sudraba arī atzina, ka viņas vadītajai iestādei nākas cīnīties par izmeklēšanas kvalitāti. «Ik pa laikam interesējamies, kā lietas [prokuratūrā] virzās. Ir gadījumi, kad izmeklētājs izbeidz lietu, bet mēs pārsūdzam. Cīnāmies par izmeklēšanas kvalitāti.»