Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ierosina «DnB/Nord līzings» maksātnespējas lietu

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa ierosinājusi SIA «DnB/Nord līzings» maksātnespējas lietu. Par to liecina pirmdien Maksātnespējas reģistrā veiktais ieraksts.

«DnB/Nord līzings» maksātnespēju tiesā pieprasījusi šā gada sākumā par maksātnespējīgu atzītās SIA «Shop Service» administratore Rita Skrinda, vēsta Maksātnespējas administrācijas interneta mājaslapa.

«DnB Nord bankas» sabiedrisko attiecību vadītāja Teika Lapsa kategoriski noraida tiesas ierosināto maksātnespējas pamatojumu.

««DnB Nord Līzings» ir viena no vadošajām līzinga kompānijām Latvijā, un uzņēmuma finanšu situācija neatspoguļo nevienu no maksātnespējas pazīmēm, tādējādi SIA «Shop Service» pieprasītās un Centra rajona tiesas ierosinātās uzņēmuma maksātnespējas pamatojumu kategoriski noraidām. Kā akcionārs «DnB Nord Banka» vienmēr ir atbalstījis un atbalstīs savu meitas uzņēmumu SIA «DnB Nord Līzings», un pilnīgi neizprotama ir SIA «Shop Service» izvēlētā savas maksātnespējas problēmu risināšanas taktika, iesniedzot tiesā pilnīgi nepamatotu maksātnespējas ierosinājumu.»  

«DnB/Nord līzings» administratora amata pretendentu pieteikšanās termiņš ir 22. septembra plkst. 14.00, liecina MNA dati.

«DnB/Nord līzings» ir «DnB/Nord bankas» meitasuzņēmums. Šā gada pirmo pusgadu «DnB/Nord banka» noslēdza ar 52,8 miljonu latu zaudējumiem. Bankas neto uzkrājumu apjoms jūnija beigās bija 78,1 miljons latu, kopējam uzkrājumu apjomam sasniedzot 92,8 miljonus latu.

«DnB/Nord bankas» operacionālā peļņa pirms uzkrājumiem un nodokļiem pirmajā pusgadā sasniedza 16,5 miljonus latu, par 16,6% pārsniedzot pagājušā gada attiecīgā perioda rādītājus. Bankas depozītu portfelis pirmo sešu mēnešu laikā palielinājies par 3,1%, salīdzinot ar gada sākumu, un sasniedzis 453 miljonus latu. «DnB/Nord bankas» kredītportfelis jūnija beigās sasniedza 1,554 miljardus latu, tādējādi kredītportfeļa apjoms salīdzinājumā ar gada sākumu samazinājies par 8%.

Šā gada maijā «DnB/Nord līzings» valdes priekšsēdētājas amatā tika iecelta Ruta Amtmane, savukārt valdes locekļa amatā ievēlēts Hugo Pāvuls un Kārlis Zariņš. No valdes locekļa amata atbrīvots Andis Pauliņš.

«DnB/Nord» grupu veido «DnB/Nord banka» un tās meitasuzņēmumi — līzinga kompānija SIA «DnB/Nord līzings», ieguldījumu pārvaldes akciju sabiedrība «DnB/Nord fondi» un bankas jaunās biroju ēkas būvniecības īstenošanai izveidotā SIA «Skanstes 12».

Žurnāla «Kapitāls», «IBS Prudentia» un «NASDAQ OMX Riga» 2008. gada pētījumā «101 vērtīgākais Latvijas uzņēmums» «DnB/Nord banka» ar uzņēmuma vērtību 189,45 miljoni latu ierindojas 14. vietā.