Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vācijā tiesa liek aizvākt plakātu «Apturiet poļu invāziju»

Vācijas galēji labējai Nacionāldemokrātiskajai partijai (NPD) tiesa pavēlējusi aizvākt Polijas pierobežā izvietotos priekšvēlēšanu plakātus, kuros lasāms sauklis «Apturiet poļu invāziju», vēstī interneta medijs «The Local».

Plakāti ir pretlikumīgi un uzskatāmi par aicinājumu uz rasu naidu, sestdien nosprieda Meklenburgas-Priekšpomerānijas federālās zemes tiesa.

Septembra sākumā Ikeras-Randovas apgabalā, kas robežojas ar Poliju un kur mīt apmēram 1000 poļu, NPD izvietoja vairāk nekā 50 šādus aģitācijas plakātus. Vietējās varasiestādes plakātus aizvāca, bet NPD vērsās tiesā.

Pirmā tiesu instance lēma par labu NPD, norādot, ka varasiestādes rīkojušās pretlikumīgi, tomēr sestdien augstākā tiesu instance sākotnējo spriedumu atcēla.

Teksts un zīmējuma detaļas aizskar cilvēka cieņu, turklāt plakātu izvietošana apdraud sabiedrisko drošību un kārtību, paskaidroja tiesas preses sekretāre.

NPD vēl var vērsties Konstitucionālajā tiesā Kārlsruē ar sūdzību, ka pārkāptas tās konstitucionālās tiesības.

Meklenburgas-Priekšpomerānijas landtāga vēlēšanās 2006.gadā par NPD nobalsoja 7,3% vēlētāju, un reģionālajā parlamentā to pārstāv seši deputāti.