Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Banka «ieņem» rūpnīcu

Tukumā aptuveni 170 mēbeļu ražotnes «Sāga» strādnieku jau divas dienas netiek pielaisti pie saviem darbgaldiem, jo rūpnīcas vārti aizslēgti ar ķēdi, bet ieejas durvis sargā bruņota apsardze. Apsardzi norīkojusi «Swedbank», ziņo laikraksts «Neatkarīgā».

«Swedbank» norīkotā apsardze Tukuma uzņēmumā ieradusies jau pagājušās nedēļas piektdienā un pusdienas laikā likusi darbiniekiem «Sāgas» teritoriju pamest. «Ceturtdienas vakarā man piezvanīja no uzņēmuma vadības un teica, ka piektdien gaidāma bankas inventarizācija. Bankas apsardzes cilvēki vienkārši ienāca rūpnīcas teritorijā un lika darbiniekiem iet prom. Pavēlēju izslēgt mašīnas, lai nerastos kādas darba traumas, un pakļāvos rīkojumiem,» stāsta uzņēmuma ražošanas direktors Andris Kozinda. Jaunā apsardze rūpīgi pārmeklējusi gan darbinieku somas, gan kabatas.

Kozinda bankas rīcību vērtē kā brutālu. «Man nekāds tiesu izpildraksts netika parādīts, tāpēc šo blokādi uzskatu par nelikumīgu. Jā, mums kā eksporta uzņēmumam ir problēmas, taču tagad ir krīze. Mūsu prioritāte ir darbinieki, un algas viņiem neesam kavējuši,» par konflikta iemesliem izvairīgi runā ražošanas direktors.

Laikraksta aptaujātie strādnieki apstiprina, ka līdz šim algas, kaut ar nelielu aizkavēšanos, tomēr izmaksātas.

Valsts policijas Tukuma iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs noraida pārmetumus, ka policija nav steigusies strādniekiem palīgā. «Sestdien saņēmu iesniegumu no «Sāgas», bet tas bija balstīts uz Krimināllikuma pantiem, taču šajā gadījumā uzņēmumam un bankai ir civiltiesiskās attiecības. Ja apsardzes darbinieki šodien neparādīs pilnvaru, ka rūpnīcas teritorijā atrodas kā oficiāli bankas pārstāvji, tad dosimies rūpnīcu atbrīvot.»

Pirmdien pēcpusdienā notika «Swedbank» un «Sāgas» valdes locekļu sēde, taču pagaidām par tās rezultātiem nekas nav zināms. «Swedbank» preses pārstāve Kristīne Jakubovska vien atklāja, ka banka veikusi tiesiskas darbības, lai nodrošinātu ķīlas drošību, un turpina sarunas ar klientu, lai atrastu abpusēji pieņemamu risinājumu.

Grupa «Sāga» ir sešu uzņēmumu apvienība, kuras sākums meklējams 1988. gadā. Ražotnē tiek izgatavotas dažādas liektā finiera un bērzkoka mēbeles. «Sāgai» ir vairākas filiāles, produkciju tā eksportē uz Eiropas, Austrumu un ASV tirgiem.