Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Palielina valsts nodevas par notāra pakalpojumiem

Valdība otrdien pieņēma noteikumus par valsts nodevu par notariālo darbību izpildi. Noteikumi regulēs valsts nodevas apmēru un samaksas kārtību. Valsts nodevu par notariālo darbību izpildi turpmāk iekasēs notārs, izpildot notariālās darbības. Iekasēto valsts nodevu zvērināts notārs iemaksās valsts pamatbudžetā, portālam «Apollo» pavēstīja Tieslietu ministrijas pārstāve Laura Pakalne.

Pēc noteikumu stāšanās spēkā par notariālā akta taisīšanu būs jāmaksā 2,5 lati līdzšinējā viena lata vietā, par paraksta īstuma apliecināšanu uz dokumenta — 50 santīmu līdzšinējo 20 santīmu vietā, bet par dokumenta tulkojuma citā valodā pareizības apliecināšanu — 50 santīmu līdzšinējo 20 santīmu vietā.

Valsts nodevas nav pārskatītas un aktualizētas kopš 2001.gada, kā arī šādu grozījumu nepieciešamība cieši saistīta arī ar Starptautiskā valūtas fonda izvirzītajām prasībām palielināt nenodokļu ieņēmumus.

Noteikumi arī paredzēs, ka no valsts nodevas maksāšanas ir atbrīvotas fiziskās personas — par dokumentiem uzturlīdzekļu piedziņas lietās, valsts pabalstu un pensiju piešķiršanas un saņemšanas lietās, aizbildniecības, adopcijas un paternitātes lietās, pensionāri, kā arī pirmās un otrās grupas invalīdi — par dokumentiem krimināllietās, politiski represētās personas — par dokumentiem reabilitācijas lietās.

Šos noteikumus izstrādājusi Tieslietu ministrijas izveidota darba grupa, kurā bija arī pārstāvji no Finanšu ministrijas un Latvijas Zvērinātu notāru padomes.