Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ES fondu apguvei papildus novirzīs Ls 236 miljonus

Eiropas Savienības (ES) fondu apguvei nākamā gada valsts budžetā papildus tiks paredzēti 236 miljoni latu, paredz šodien valdības pieņemtais lēmums.

Finanšu ministrija (FM) iepazīstināja valdību ar informatīvo ziņojumu par 2010.gadā nepieciešamo papildu finansējumu 2007.-2013.gada plānošanas perioda Eiropas Reģionālās attīstības fonda, Eiropas Sociālā fonda un Kohēzijas fonda projektu īstenošanai.

Jau šā gada jūlijā valdība apstiprināja rīkojumu par valsts budžeta ilgtermiņa saistībām 2010.gadā, paredzot 182 miljonus latu ES fondu projektiem, par kuru īstenošanu tobrīd bija noslēgti līgumi ar finansējuma saņēmējiem vai kuru iesniegumi jau bija izvērtēti un apstiprināti.

Pa šo laiku izvērtēto un apstiprināto projektu skaits palielinājies, tāpēc valdība lēma par papildu 236 miljonu latu finansējumu valsts budžetā.

Tādējādi kopā jau apstiprinātajiem ES fondu projektiem 2010.gada valsts budžetā tiks nodrošināti 417,8 miljoni latu, kas ir minimāli nepieciešamais finansējums un ir par 82 miljoniem lielāks nekā 2009.gada budžetā šim mērķim noteiktais.

Par nepieciešamo finansējumu 2010.gada budžetā ES fondu projektiem, kuri pašlaik ir plānošanas, izstrādes vai vērtēšanas stadijā, valdība vēl lems.

Kā uzsver FM, valdības lēmums ir būtisks, jo ES fondi Latvijā ir viens no svarīgākajiem instrumentiem, ar kuru palīdzību sildīt ekonomiku un veicināt izaugsmi. Tāpat ir vienošanās ar starptautiskajiem aizdevējiem par ES fondu apguves veicināšanu, atvēlot tam pietiekamu finansējumu valsts budžetā.