Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Austrumeiropieši arvien vairāk pamet Īriju

Īrijā šogad otrajā ceturksnī bezdarba līmenis pacēlies līdz 12%, sasniedzot 13 gados augstāko līmeni, turklāt šajā par ķeltu tīģeri savulaik dēvētajā valstī spēkā pieņemas austrumeiropiešu emigrācijas vilnis, liecina otrdien publiskotie Īrijas centrālā statistikas biroja dati.

Vēl pirmajā ceturksnī bezdarba līmenis bija 10,2%, bet pērn otrajā ceturksnī - 5,7%.

Ekonomisti sagaida, ka līdz šā gada beigām bezdarba līmenis pacelsies teju līdz 14% un nākamgad sasniegs 15,45%.

Pēc viņu paustā, pēdējā laikā Īrijā strādājušie ārzemnieki, kas palikuši bez darba, drīzāk atstāj valsti, nevis nolemj tur palikt un iztikt no bezdarbnieku pabalstiem. Pateicoties emigrācijai, bezdarbs Īrijā nav sasniedzis vēl augstākus līmeņus, secina speciālisti.

Statistikas dati rāda, ka kopš pērnā gada aprīļa līdz šā gada aprīlim no recesijas piemeklētās Īrijas aizbraukušo cilvēku skaits palielinājies par 40% - tādējādi pirmoreiz kopš 1995.gada emigrējušo cilvēku skaits bijis lielāks nekā imigrantu skaits.

No 65 100 cilvēkiem, kas minētajā periodā atstājuši Īriju, lielākajā skaitā bija Austrumeiropas valstu pilsoņi - 30 100. Otrā lielākā emigrantu grupa bija Īrijas pilsoņi - 18 400 cilvēki. Savukārt imigrantu skaits no 12 jaunajām Eiropas Savienības dalībvalstīm Austrumeiropā, tostarp Baltijas valstīm, šā gada aprīlī noplaka līdz 13 500 cilvēkiem pretstatā 33 700 cilvēkiem 2008.gada aprīlī.

Īrija divus gadsimtus bija emigrācijas zeme, taču pēdējos 10 gados kopš ekonomikas buma sākuma tā bija kļuvusi par imigrācijas valsti, kur strādāt devās arī daudzi Latvijas iedzīvotāji.

Pašlaik Īriju smagi skārusi pasaules finanšu krīze un šī valsts cieš no pieaugoša budžeta deficīta, problēmām banku sektorā un deflācijas, ko izraisījis patēriņa izdevumu kritums un mājokļu tirgus lejupslīde.