Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latgalē var sākties diloņa epidēmija

Pēc nedēļas Rēzeknē plānots slēgt Rēzeknes Tuberkulozes slimnīcas Stacionāro daļu, un tas raisījis lielu neziņu un neskaidrību par nākotni gan pacientos, gan mediķos, trešdien raksta «Diena».

Slimnīcas darbinieki norāda, ka liela daļa no aptuveni 50 pacientiem sirgst ar tuberkulozi smagā — bacilārā — formā, kas apdraud citus iedzīvotājus, turklāt slimnīcā šogad nonākušas sešas ģimenes.

Pacienti, kuru stāvoklis nepieļaus ārstēšanos ambulatori, nonākšot Rīgas rajona Upeslejās vai Daugavpils reģionālajā slimnīcā, kur ir Tuberkulozes un plaušu slimību nodaļa.

Filiāles vadītājs Marts Hahelis uzskata, ka patlaban likvidēt slimnīcu Rēzeknē būtu neprāts. Rēzeknē un bijušajā Rēzeknes rajonā, kur ir vissmagākā sociālā situācija un augstākais bezdarba līmenis valstī, arī saslimstība ar tuberkulozi ir visaugstākā, vairāk nekā divas reizes pārsniedzot vidējo līmeni valstī, ar tendenci pieaugt.

«Tuberkuloze ir sociāla slimība, turklāt ar to saslimst arvien jaunāki cilvēki, kuriem nav darba, nav iztikas līdzekļu, lai saņemtu pilnvērtīgu uzturu, viņiem ir zema imunitāte. Arvien vairāk tiek novēroti recidīvi un bacilārā forma, kas apdraud pārējos, tādējādi diloņa epidēmija Latgalē ir reāla,» skaidroja Hahelis.