Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Helēna Demakova spiesta atteikties no dzīvokļa elitārā projektā

No pamatīgām nepatikšanām izdevies izbēgt bijušajai kultūras ministrei Helēnai Demakovai. Ja viņa nebūtu laikus atteikusies no dzīvokļa jaunceltnē, visticamāk, ziemā viņai draudētu problēmas ar apkuri. Jāpiebilst, ka šāda problēma joprojām draud 100 Rīgas jaunceltņu iemītniekiem, vēsta laikraksts «[s:27334]».

Laikrakstam «Telegraf» izdevies uzzināt, ka Demakova laikus novērtējusi problēmas nopietnību un atteikusies no mājokļa prestižajā projektā «Aurora Park Residence». Tagad viņa cenšas savu naudu atgūt ar tiesas palīdzību.

No neoficiāliem avotiem laikrakstam «Telegraf» izdevies noskaidrot, ka uzņēmums «Rīgas siltums», visticamāk, nepieslēgs siltumu dzīvojamajam kompleksam «Aurora Park Residence», kurā 2008. gada sākumā dzīvokli iegādājās bijusī kultūras ministre. Iemesls — šajās ēkās nopirkti tikai trīs vai četri dzīvokļi. Cita informācija liecina, ka Demakova vispār bijusi vienīgā, kas iegādājusies mājokli ekskluzīvajā «Aurora Park Residence». Maksāt par apkuri tukšajos dzīvokļos krīzes skartais ēkas īpašnieks diez vai vēlēsies, jo tādā gadījumā «Aurora Park Residence» nestu milzīgus zaudējumus.

Pēc «Rīgas siltuma» valdes priekšsēdētāja Āra Žīgura teiktā, sākoties apkures sezonai, līdzīga problēma draud vairāk nekā 100 pustukšām Rīgas ēkām. Īpaša riska grupa ir jaunceltnes, kurās pārdoti tikai 10% dzīvokļu vai pat tikai viens no 100 dzīvokļiem. Dzīvokļi ir neapdzīvoti, un nav cerības, ka nākotnē tos izdosies pārdot, savukārt attīstītāji nespēj bankām atmaksāt milzīgos kredītus.

Uzņēmuma «Rīgas siltums» bijušais preses sekretārs Andris Sproģis laikrakstam «Telegraf» paskaidrojis, ka problēmas ar apkuri ir ne tikai pustukšajās jaunceltnēs. Pat jaunceltnēs, kurās dzīvokļi ir izpārdoti, parādu skaits par apkuri sasniedzot 70%, kamēr vecajās sērijveida mājās parādu skaits procentuāli ir tikai 30%. Šāda situācija izveidojusies, jo cilvēki izvēlas vispirms norēķināties ar bankām.

Pēc Sproģa teiktā, cilvēkiem, kas, būdami vienīgie iemītnieki  jaunceltnēs, nesaņem gaidītos apkures pakalpojumus, atliek tiesāties ar ēkas attīstītāju. Tieši to arī gatavojas darīt bijušā kultūras ministre Helēna Demakova.

Laikrakstam «Telegraf» Demakova paskaidrojusi, ka viņai nācies atteikties no sava elitārā dzīvokļa. «Es atteicos no dzīvokļa projektā «Aurora Park Residence» un zaudēju milzīgu summu — 38 000 eiro. Projeksts ir apturēts, un, laužot līguma noteikumus, attīstītājs mani neinformēja par radušos situāciju. Protams, es atteicos no dzīvokļa un tagad cenšos ar tiesas palīdzību atgūt savu naudu. Diemžēl šis process var ilgt gadiem. Un, protams, vispirms tiks apmierinātas banku finanšu pretenzijas, tikai pēc tam — dzīvokļu īpašnieku,» teikusi Demakova.

Viņa laikrakstam atzina, ka krīze, tāpat kā daudzus citus Latvijas iedzīvotājus, skārusi arī viņu, norādot, ka problēmu, kad pustukšo jaunceltņu iemītniekiem ziemā draud neapkurināts mājoklis, vajadzētu risināt Rīgas mēram Nilam Ušakovam.