Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Frakcijas biedri neizpratnē par bargo sodu Ābiķim

Šonedēļ no Tautas partijas (TP) izslēgtā Saeimas deputāta Dzintara Ābiķa frakcijas biedri gan respektē partijas valdes lēmumu, tomēr atzīst, ka paši neredzēja vajadzību tautas kalpu tā sodīt.

Pieredzējušais parlamentārietis Jānis Lagzdiņš, ar kuru Ābiķis kopā darbojies arī Latvijas Tautas frontē, aģentūrai BNS pauda pārliecību, ka kolēģa izteikumi drīzāk liecinājuši par vēlmi palīdzēt partijai, nevis likt šķēršļus tās darbam un attīstībai.

«Pats zinu un esmu pārliecināts, ka Ābiķa kritika pret TP bija vērsta ne jau uz to, lai grautu, bet lai novestu no kļūdu ceļa. Lai stiprinātu un atgūtu autoritāti,» sacīja tautas kalps. «Vai tas vienmēr ir izdevies, par to var vēl runāt,» retoriski pārdomas noslēdza deputāts, piekrītot, ka viņa ilggadējais cīņu biedrs zināmā mērā savos centienos ir pārprasts.

«Man šķiet, ka jā… Jo viņš jau grib panākt, lai nav kļūdīšanās,» piebilda Lagzdiņš, valdes lēmumu gan vairs sīkāk nekomentējot, jo tas tika pieņemts slēgtā sēdē un konkrētie argumenti Ābiķa izslēgšanai deputātam nav zināmi.

Lagzdiņš vien apliecināja, ka sadarbība ar kolēģi joprojām saglabāsies līdzšinējā, jo Ābiķis teicies atbalstīt valdību un «rīkoties valstiski».

Arī bijušais TP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis aģentūrai BNS atzina, ka biedriem jau paudis savu nostāju pret Ābiķa izslēgšanu, tomēr viņš apliecināja, ka šādi lēmumi ir partijas valdes kompetence.

«Tas ir TP valdes lēmums, un es to respektēju,» teica tautas kalps. Uz atkārtotu taujāšanu par valdes rīcības bardzību Kučinskis tikai atbildēja, ka viņš šajā gadījumā nebūtu izslēdzis, tomēr atkal uzsvēra, ka par to lemt ir tiesīga valde.

Jau vēstīts, ka TP valde pirmdien no biedru rindām izslēdza ilggadējo kolēģi un Saeimas deputātu Dzintaru Ābiķi. To žurnālistiem pēc valdes sēdes paziņoja TP runasvīrs Arno Pjatkins, kurš norādīja, ka tas ir vienbalsīgs TP valdes lēmums, jo Ābiķis balsojis par mājokļa nodokļa likumprojektu, tādējādi rīkojoties pretēji partijas viedoklim ļoti būtiskā jautājumā.

Ābiķis uz sēdi nebija aicināts un tajā nepiedalījās. Savukārt sarunā ar aģentūru BNS deputāts pavēstīja, ka viņam ir grūti komentēt TP valdes lēmumu, jo viņš nav informēts par valdes pieņemtā lēmuma argumentāciju. «Normāli būtu bijis, ja es būtu informēts, ka šis jautājums tiek skatīts valdes sēdē,» savu nostāju pauda Ābiķis.

«Ja [valdes] balsojuma pamatojums būtu balsojums par mājokļa nodokļa ieviešanu, tas būtu vērā ņemams arguments, taču balsojums bija par šā lēmuma projekta nodošanu izvērtēšanai Saeimas komisijām,» sacīja Ābiķis un piebilda: TP Saeimas frakcijas nostāja iepriekš bijusi, ka šis jautājums jāvērtē parlamenta komisijās.

Uz jautājumu par savu iespējamo pievienošanos citam politiskajam spēkam Ābiķis atbildēja, ka par to vēl esot pāragri spriest. Viņš gan piebilda, ka nekādā gadījumā neplāno pievienoties kādam no opozīcijā esošajiem politiskajiem spēkiem, bet, visticamāk, arī turpmāk neatkarīgi no sava statusa atbalstīs pašreizējās koalīcijas lēmumus.

Ziņots arī, ka Saeima pagājušajā nedēļā nenodeva izskatīšanai komisijās grozījumus nekustamā īpašuma nodokļa likumā, kas paredz visai dzīvojamajai platībai piemērot zemu nodokļa likmi 0,2% apmērā no kadastrālās vērtības.

Pret nodokļa ieviešanu jau iepriekš krasi iestājās TP, tomēr tās biedrs Dzintars Ābiķis Saeimā balsoja par likumprojekta virzīšanu. Pēc tam TP pārstāvji paziņoja, ka lems par Ābiķa izslēgšanu no partijas.

Ābiķi nereti dēvē par TP iekšējo opozicionāru, jo viņš jau vairākkārt rīkojies pretēji partijas nostājai un norādījis uz kļūdām partijas īstenotajā politikā.