Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izceļojot no Latvijas, transportlīdzekļiem nepieciešama derīga tehniskā apskate

Otrdien, Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes robežsargi aizturēja kārtējo Latvijas pilsoni, kurš ar transportlīdzekli caur Grebņevas robežkontroles punktu mēģināja izceļot no Latvijas. Latvijas Republikas valsts piederīgajam nebija nokārtotas visas formalitātes, lai ar transportlīdzekli varētu izbraukt no valsts – transportlīdzeklim nebija derīgas valsts tehniskās apskates, bet persona uzrādīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas izsniegtu pagaidu atļauju piedalīties ceļu satiksmē.

Valsts robežsardzes amatpersonas ik mēnesi aiztur vidēji 25 līdz 30 Latvijas valsts piederīgos, kuri ar pagaidu atļauju piedalīties ceļu satiksmē mēģina izceļot no Latvijas. Septembrī Valsts robežsardzes amatpersonas ir konstatējušas 15 šādus gadījumus, savukārt kopš gada sākuma Valsts robežsardzes amatpersonas valstī ir atgriezušas jau 227 Latvijas valsts piederīgos, kuri ar pagaidu atļauju piedalīties ceļu satiksmē mēģina izceļot no valsts.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu «Kārtību, kādā tiek veikta transportlīdzekļu valsts tehniskā apskate un transportlīdzekļu tehniskā kontrole uz ceļiem, nosaka Ministru kabinets», savukārt atbilstoši Ministru kabineta 2004.gada 29.aprīļa noteikumu Nr. 466 «Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļiem» 23.pantam, ja transportlīdzeklim pamatpārbaudē konstatēti trūkumi vai bojājumi, kas novērtējami ar 2.vērtējumu, tam tiek dota pagaidu atļauja 30 dienas piedalīties ceļu satiksmē. Pie tam šī atļauja piedalīties ceļu satiksmē darbojas tikai Latvijas valsts teritorijā.

Valsts robežsardze atgādina, ka pagaidu atļauja piedalīties ceļu satiksmē nedod tiesības ar transportlīdzekli šķērsot valsts robežu un izceļot no Latvijas.