Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Britu bezdarbnieks atrod darbu, staigājot pa ielām ar plakātu

Kāds izmisis augstskolas absolvents, kas bez panākumiem izmēģinājis tradicionālās darba meklēšanas metodes, ķēries pie visai radikāla paņēmiena — uzkāris sev kaklā plakātu ar uzrakstu «Meklēju darbu» un devies Londonas ielās cerībā, ka viņam atsauksies kāds darba devējs.

Kā atzinis Deivids Rovs, kuram kopš universitātes absolvēšanas iekrājies 20 000 britu mārciņu (15 500 latu) liels parāds, viņš bija izsūtījis tūkstošiem CV un pat piedāvājies strādāt par brīvu, taču tik un tā nav varējis atrast darbu. Pēc derībām ar tēvu 24 gadus vecais vēstures studiju programmas absolvents nolēmis iziet ielās ar kaklā pakārtu plakātu, staigājot gar Flītstrītas juristu birojiem un investīciju bankām. «Grūtākie ir pirmie 20 soļi, kad tu jūties ļoti uzkrītošs, taču pēc tam tu piespied sevi ar to samierināties.»

Galu galā Rova pūles vainagojušās panākumiem — viņš saņēmis darba piedāvājumu kādā personālatlases uzņēmumā. Kā paskaidroja Gevins Volkers no starptautiskā darbā iekārtošanas uzņēmuma «Parkhouse Bell», viņam iepatikās Rova iniciatīva, tāpēc viņš nolēma neatlaidīgo darba meklētāju intervēt. «Man patika tas, ka viņš meklēja netradicionālus risinājumus. Uz mani tas atstāja lielu iespaidu. Šis iespaids kļuva vēl labāks pēc darba intervijas. Viņš ir ļoti «iekārojams» darbinieks, tāpēc viņam piedāvāju strādāt ar mani,» pavēstīja Volkers.

Lielbritānijā laikā no 2007. līdz 2008. gadam darba tirgum pievienojās aptuveni 220 000 augstskolu absolventu, un, kā liecina 100 vadošo kompāniju sniegtā informācija, šogad darba vakanču skaits samazinājies par 28%, salīdzinot ar pagājušo gadu.