Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Augulis: pabalsti nemaz vairs nav tik lieli

Iebilstot pret Finanšu ministrijas prasību sociālo budžetu samazināt par 92 miljoniem latu, labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) uzsver, ka Latvijā sociālās apdrošināšanas pabalsti vairs nemaz nav tik lieli.

Intervijā Latvijas Radio raidījumam «Krustpunktā» viņš norādīja, ka vidējais bezdarbnieka pabalsts augustā bija vien 176 lati.

Līdz ar to, tas kontingents, kuru ietekmēs samazināšana, nav tik liels, lai panāktu 92 miljonu latu samazinājumu.

Ministrs uzsvēra, ka nemaz netiek skatīts variants, ka visiem pabalstus samazina, piemēram, par 10%.

Turklāt, ievērojot tiesiskās paļāvības principus, sevišķi tos, kas skar vecāku pabalstus, griestus šiem pabalstiem var piemērot tikai no nākamā gada novembra, līdz ar to ietaupīt īpaši nesanāk.

Viņš atzina, ka finanšu ministrs Einars Repše joprojām vēlas, lai Labklājības ministrij izdevumus samazina par 92 miljoniem latu, savukārt Augulis iesaka šo summu meklēt citur valsts pārvaldē.
«Mēs 92 miljonus atrast nevaram,» noteica ministrs.

Augulis ceturtdien valdībā iesniedza ziņojumu, uzsverot, ka sociālajā budžetā izdevumus iespējams mazināt tikai par 40 miljoniem latu