Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lai nemazinātu izdevumus, politiķiem jāmazina ambīcijas

Lai nemazinātu izdevumus sociālā sfērā, ministriem jāmazina personīgās ambīcijas, uzskata Neatkarīgā policistu arodbiedrība (NPA). Arodbiedrība neatbalsta valdības centienus veikt samazinājumus sociālā sfērā, kā arī nepamatoti samazināt Valsts policijas izdevumus, portālam «Apollo» pavēstīja NPA priekšsēdētājs Armands Augustāns.

NPA, līdzīgi kā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS), vairākkārt pieprasīja un arī turpinās pieprasīt valdībai samazināt ministriju skaitu, veikt citas strukturālās reformas, lai ietaupītu līdzekļus.

Vairākkārt pieprasīts visa līmeņa valsts amatpersonām, ministriem, ierēdņiem, citiem darbiniekiem aizliegt izmantot dienesta transportu personīgām vajadzībām, arī braukšanai uz darbu, uz mājām un izklaidēties izklaidēs. Tas ļautu ietaupīt gadā 45 līdz 50 miljonus latu. Arodbiedrība atgādina, ka dienesta transporta izmantošana personīgām vajadzībām ir negodīga rīcība, jo tiek apkrāpta valsts - netiek maksāti nodokļi par gūtiem ienākumiem no dienesta transporta izmantošanas personīgai braukšanai.

NPA pieprasa samazināt dienesta transporta izmantošanu valstī par 40 līdz 50%, kas ļautu ietaupīt gadā 220-250 miljonus latu. Ministri un tiem pakļauti iestāžu vadītāji, ierēdņi un amatpersonas varētu biežāk pārvietoties kājām, izmantot sabiedrisko vai personīgo transportu, kā to dara, piemēram, Zviedrijas ministri un ierēdņi.

Tādējādi tikai ar dienesta transporta izmaksas samazināšanu valdība iegūtu iztrūkstošus līdzekļus un nevajadzētu veikt samazinājumus sociālā sfērā un nepamatoti samazināt Valsts policijas izdevumus. Diemžēl valdība nesadzird arodbiedrības ierosinājumus un nekas cits neatliks, kā aicināt tautu uz masveida protestu akcijām.